Histigen jak długo zażywać?

Histigen to lek, który wykorzystuje komórki macierzyste do pobudzania wzrostu włosów. Działa poprzez hodowlę komórek skóry zwanych fibroblastami, które następnie wydzielają czynniki wzrostu.

Komórki macierzyste są następnie umieszczane w symulowanych warunkach embrionalnych, w tym zawieszane w płynie i niskiej zawartości tlenu. Kiedy powrócą do stanu embrionalnego, czynniki wzrostu powodują, że uśpione mieszki włosowe wznawiają produkcję i utrzymują wzrost nowych włosów.

Jak przyjmować

Przy stosowaniu Histigenu ważne jest, aby wiedzieć, jak długo go przyjmować. Zalecana dawka dla mężczyzn to 1 tabletka dziennie, natomiast kobiety mogą przyjmować 2 tabletki dziennie.

Histigen jest wchłaniany do krwiobiegu w ciągu 30 minut od spożycia. Lek osiąga swoje maksymalne stężenie (Cmax) w ciągu godziny, a następnie spada.

Całkowita ilość wchłoniętego Histigenu jest podobna zarówno w warunkach postu jak i karmienia. Jednak szybkość wchłaniania zmniejsza się po spożyciu pokarmu.

Jest to spowodowane tym, że Histigen wiąże się ze specyficznymi receptorami na powierzchni komórek. Kiedy tak się dzieje, receptory aktywują produkcję serotoniny i dopaminy, co prowadzi do złagodzenia bólu.

Maksymalna dawka Histigenu wynosi 24 mg, ale możesz przyjąć niższą lub wyższą dawkę w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Należy również pamiętać, że przyjmowana dawka zależy od wagi i innych stanów zdrowia. Przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Histigen to tabletki zawierające betahistynę. Działa ona poprzez zmniejszenie ciśnienia w przestrzeni endolimfatycznej ucha wewnętrznego. Pomaga to zmniejszyć ataki zawrotów głowy i poprawia słuch.

Dawka leku Histigen zależy od rodzaju problemu, który masz. Na przykład, jeśli masz zawroty głowy lub szumy uszne, powinieneś przyjmować jedną tabletkę Histigenu dziennie.

Zaleca się przyjmowanie go ze szklanką wody. Nie należy pić dużej ilości alkoholu podczas przyjmowania Histigenu, ponieważ może to pogorszyć stan zdrowia.

Histigen jest szybko wchłaniany doustnie. Jest wydalany głównie z moczem. Jego okres półtrwania wynosi 3-4 godziny.

Skutki uboczne

Histigen jest lekiem stosowanym w leczeniu zawrotów głowy, dzwonienia w uszach (szumów usznych) i utraty słuchu z powodu choroby Meniere’a. Działa poprzez zwiększenie ilości histaminy w uchu wewnętrznym.

Zmniejsza również asymetryczne funkcjonowanie narządów zmysłów przedsionkowych i zwiększa przepływ krwi do nerwu przedsionkowo-ślimakowego, łagodząc objawy zawrotów głowy. Działa również jako agonista receptora histaminowego H1, powodując efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych i kontrolując przepuszczalność naczyń krwionośnych w uchu wewnętrznym.

Podana doustnie betahistyna jest szybko i prawie całkowicie wchłaniana z przewodu pokarmowego. Cmax jest osiągane w ciągu godziny po podaniu doustnym na czczo, a całkowite wchłanianie jest podobne w warunkach żywieniowych. Odsetek betahistyny związanej z białkami osocza krwi jest mniejszy niż 5%.

Ostrzeżenia

Histigen jest dostępny w postaci tabletek do stosowania doustnego. Przyjmuj jedną do dwóch tabletek rano i wieczorem, popijając szklanką wody. Dawka początkowa wynosi 8 do 16 mg trzy razy dziennie, a dawka podtrzymująca 24 do 48 mg dziennie.

Histigen może powodować pokrzywkę, wysypkę lub alergiczny nieżyt nosa u niektórych pacjentów. Ci pacjenci powinni być ściśle monitorowani podczas leczenia lekiem Histigen.

Składnikiem aktywnym jest betahistyna, która ma bardzo silne powinowactwo jako antagonista do receptorów histaminowych H3 i słabe powinowactwo jako agonista do receptorów histaminowych H1. Działanie farmakologiczne polega na reaktywacji receptorów histaminowych H1 w obwodowym układzie nerwowym.

Histigen jest stosowany głównie w leczeniu zawrotów głowy, szumów usznych i utraty słuchu związanych z zespołem MA(c)niA’re. W badaniach klinicznych dotyczących tego schorzenia nie stwierdzono lub stwierdzono nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Oceń artykuł: Histigen jak długo zażywać?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5