Czy można łączyć nimesil z paracetamolem?

Nimesil to lek o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Może być stosowany jako alternatywa dla paracetamolu.

Jest dostępny w postaci proszku, który można przygotować, wsypując zawartość torebki do 100 ml wody. Zawiera substancję leczniczą nimesulid oraz dodatkowe składniki: sacharozę, kwas cytrynowy, ketomakrogol i maltodekstrynę.

Paracetamol

Paracetamol jest lekiem szeroko stosowanym w leczeniu bólu i gorączki. Działa poprzez zmniejszanie ilości hormonów bólu w organizmie.

Jest również użytecznym lekiem w łagodzeniu objawów przeziębienia, kaszlu i grypy. Zazwyczaj przyjmuje się go w postaci tabletek, kapsułek lub zawiesiny.

Zalecana dawka różni się w zależności od produktu i masy ciała. Sprawdź dokładnie etykietę i instrukcje.

Jeśli zażyjesz zbyt dużo, może to być bardzo niebezpieczne i możesz potrzebować pomocy w nagłych wypadkach (zadzwoń pod numer trzy zero w swoim telefonie). Standardowa dawka paracetamolu doustnego dla osoby dorosłej wynosi 0,5 do 1 g co 4-6 godzin, maksymalnie do 4 g w ciągu 24 godzin. SPC dla paracetamolu podawanego dożylnie określa mniejszą maksymalną dawkę dobową w zależności od masy ciała. Wynika to z faktu, że po przedawkowaniu może dojść do uszkodzenia wątroby, a rzadziej nerek.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) zmniejszają stan zapalny i ból oraz pomagają w łagodzeniu gorączki. Są również stosowane w celu zapobiegania atakom serca i udarom u osób z grupy wysokiego ryzyka.

NSAIDy działają poprzez blokowanie enzymów wytwarzających prostaglandyny, które wywołują stan zapalny i powodują ból. Prostaglandyny mają też inne działanie: utrzymują w zdrowiu wyściółkę żołądka i jelit, chronią płytki krwi i zakrzepy oraz pomagają w prawidłowej pracy nerek.

Nimesulid jest lekiem, który blokuje cyklooksygenazę i zmniejsza produkcję prostaglandyn. Dlatego też może zmniejszyć obrzęk i dyskomfort związany z takimi stanami jak zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, podagra i bóle mięśni.

Jest dostępny w postaci tabletek lub proszku i jest zwykle stosowany jako miejscowe leczenie bólu, gorączki i innych związanych z tym stanów. Należy jednak unikać go u pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego, ponieważ jego stosowanie może zwiększyć ryzyko hepatotoksyczności.

NSAIDs

Nonsteroidowe leki przeciwzapalne (NSAIDs) można łączyć z paracetamolem, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wrzodów żołądka. Połączenie to wydaje się również zapewniać dodatkową skuteczność przeciwbólową w porównaniu z samym paracetamolem u pacjentów, którzy mogą przyjmować oba leki.

NSAIDs są stosowane w leczeniu wielu chorób, w tym zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatyzmu i astmy. Zmniejszają one ból i stan zapalny poprzez zmniejszenie ilości substancji chemicznych zwanych prostaglandynami, które są produkowane przez komórki organizmu.

Mogą one jednak również podrażniać wyściółkę żołądka i powodować wrzody żołądka lub krwawienie. Problemy te mogą być poważne i mogą zagrażać życiu, zwłaszcza jeśli przyjmujesz NLPZ przez długi czas lub w dużych dawkach.

NSAIDs mogą również wpływać na pracę płytek krwi we krwi, co może zwiększyć ryzyko zawału serca lub udaru. Efekt ten jest spowodowany blokowaniem przez NLPZ enzymu zwanego cyklooksygenazą, który pomaga w produkcji prostaglandyn.

Nimesil

Nimesil jest lekiem działającym jako środek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Ma silne działanie przeciwbólowe i jest skuteczny w leczeniu łagodnego i umiarkowanie silnego bólu, np. spowodowanego skurczami menstruacyjnymi.

Lek jest w postaci proszku, który można kupić bez recepty. Zawiera nimesulid, który jest substancją czynną. Dodatkowe składniki to sacharoza, kwas cytrynowy, ketomakrogol i maltodekstryna.

Lek ten można zmieszać z wodą w celu sporządzenia zawiesiny doustnej. Zaleca się stosowanie tego roztworu dwa razy dziennie, po posiłkach.

Aby użyć preparatu, otwórz torebkę z proszkiem medycznym i wsyp go do szklanki z wodą. Następnie wymieszaj łyżką, aby uzyskać zawiesinę o smaku pomarańczowym.

Następny artykuł

Jak długo schodzi siniak?

Oceń artykuł: Czy można łączyć nimesil z paracetamolem?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5