Jak zmniejszyć ból podczas pierwszego razu?

Bolesny stosunek to częsty problem kobiet. Może być spowodowany wieloma przyczynami.

Może być spowodowany brakiem wystarczającego smarowania lub może być oznaką problemu medycznego. W takich przypadkach powinieneś spróbować złagodzić ból, używając lubrykantu i angażując się w grę wstępną.

1. Używaj lubrykantów

Powszechnym powodem bólu podczas seksu jest rozciąganie i rozdzieranie błony dziewiczej, cienkiego kawałka skóry u wejścia do pochwy. Jednak rozdarcie nie jest jedynym powodem, dla którego ludzie odczuwają ból podczas seksu penetracyjnego.

Innym czynnikiem, który może sprawić, że seks będzie bolesny, jest brak lubrykantu. Używanie większej ilości lubrykantów może pomóc w utrzymaniu miękkości i elastyczności tkanek pochwy i odbytu podczas stosunku, co może zmniejszyć odczuwany ból.

W naszym przeglądzie systematycznym stwierdzono, że używanie lubrykantów wpływa na poprawę zdrowia seksualnego i samopoczucia. Ponadto stwierdzono, że poparcie dla stosowania lubrykantów wynosiło od 55 do 100% we wszystkich badaniach.

2. Bądź cierpliwy

Mimo że seks może być bolesny, istnieje wiele sposobów na zmniejszenie dyskomfortu bez uciekania się do środków przeciwbólowych. Kluczem jest bycie cierpliwym, słuchanie partnera i nie spieszenie się podczas gry seksualnej.

Przed podjęciem jakiejkolwiek próby zastanów się, co chcesz osiągnąć. Pomoże ci to uniknąć pułapek związanych z robieniem sobie nadziei, a potem okaże się, że to nie dla ciebie.

Wiele rzeczy może pójść nie tak, kiedy po raz pierwszy uczysz się zasad, np. skurczona erekcja czy zapalenie pochwy. Aby nie dać się zepchnąć na boczny tor, spróbuj skupić się na tym, co jest ważne i jak chcesz się czuć – czy to na intymnej chwili z partnerem, czy na długiej kąpieli lub prysznicu. Pomoże ci to wczuć się we właściwy sposób w seks i zapewni, że będziesz czerpał z niego jak najwięcej.

3. Spróbuj innej pozycji

Jeśli masz problemy z seksem penetracyjnym, może pomóc ci wypróbowanie innej pozycji. Niektóre pozycje wywierają mniejszy nacisk na wrażliwe miejsca i pozwalają kontrolować głębokość penetracji, więc mogą być łatwiejsze do przyzwyczajenia dla osób, które po raz pierwszy uprawiają seks – mówi Health.

Na przykład, jeśli zazwyczaj uprawiasz seks na misjonarza i odczuwasz ból przy głębokiej penetracji, spróbuj stylu na pieska. Ta pozycja pozwala ci regulować głębokość pchnięć, co sprawia, że są one mniej bolesne, i może stymulować łechtaczkę, jak twierdzi dr Britton.

Bądź jednak świadoma, że ta pozycja jest nieco trudniejsza do przyzwyczajenia, więc nie spiesz się i rób to powoli. Komunikacja z partnerem jest również kluczowa, więc pamiętaj, żeby podzielić się z nim tym, co czujesz i czego od niego oczekujesz.

4. Zrób sobie przerwę

Jeśli chodzi o pierwsze doświadczenia seksualne, ból nie jest zabawą. American College of Obstetricians and Gynecologists szacuje, że około jedna trzecia kobiet doświadczy jakiegoś fizycznego dyskomfortu podczas stosunku. Na szczęście istnieje wiele sposobów na złagodzenie tej nieprzyjemnej dolegliwości. Dzięki odpowiedniemu podejściu możesz przeżyć satysfakcjonujące i przyjemne chwile, które będą miłym wspomnieniem na długie lata. Kluczem do bezbolesnych doświadczeń seksualnych jest cierpliwość i odrobina planowania. Używanie najlepszych środków nawilżających i wymagający partner zapewnią wam niezapomnianą noc wypełnioną seksem. Poniżej przedstawiamy kilka najskuteczniejszych porad i wskazówek dotyczących seksu, które pomogą ci przeżyć najlepszą noc w życiu.

5. Wyciągnij wnioski ze swoich doświadczeń

Twoje doświadczenie bólu jest wynikiem połączenia genetyki, sposobu traktowania w przeszłości i doświadczeń życiowych. Wpływ na nie może mieć także to, jak się czujesz. Negatywne doświadczenie może wywołać reakcję zwiększonego bólu, podczas gdy pozytywne może go złagodzić.

Uczenie się przez doświadczenie obejmuje trzy różne etapy: bezpośrednie doświadczenie, refleksję i abstrakcyjną konceptualizację. Pierwszym etapem jest bezpośrednie doświadczenie, które pozwala ci przećwiczyć umiejętności potrzebne w określonej roli lub działaniu. Może to mieć miejsce w klasie lub w pracy i polega na bezpośrednim wykorzystaniu nowych umiejętności i wiedzy w rzeczywistych sytuacjach. Kolejnym krokiem jest obserwacja refleksyjna, podczas której zastanawiasz się nad doświadczeniem i myślisz o tym, czego cię ono nauczyło. Na koniec możesz wykorzystać to doświadczenie do stworzenia nowych pomysłów i zastosowania ich poprzez aktywne eksperymentowanie.

Oceń artykuł: Jak zmniejszyć ból podczas pierwszego razu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5