Espumisan dla niemowląt jak długo stosować?

Espumisan pomaga łagodzić ból brzucha, uczucie pełności i wzdęcia spowodowane nadmiarem gazów u niemowląt i dzieci. Zapobiega również kolkom.

Zawiera simethicone. Substancja ta obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie lub wydalanie.

Jak podawać

Rodzice noworodków często pytają, jak długo stosować Espumisan dla niemowląt, ponieważ lek ten jest prawdziwą pomocą w walce z kolką i tworzeniem się gazów. Można go podawać dziecku przed lub po karmieniu, w zależności od nasilenia objawów.

Pediatrzy podadzą Ci dokładną dawkę w zależności od stanu dziecka, a także powiedzą, jak często należy go podawać. Możesz go stosować aż do momentu, kiedy dziecko przestanie cierpieć na kolkę.

Espumizan jest dostępny w postaci emulsji. Ma mlecznobiały kolor i pachnie bananami. Sprzedawany jest w butelkach z ciemnego szkła z korkiem z kroplomierzem i łyżeczką do odmierzania.

Dozowanie

Espumizan dla niemowląt stosuje się w celu złagodzenia objawów gazów, takich jak wzdęcia i ucisk, uczucie pełności lub kolka wietrzna. Zawiera aktywny składnik Simethicone, który obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w pokarmie i w wyściółce przewodu pokarmowego.

Powoduje również, że pękają one i są wchłaniane przez ścianę jelita lub wydalane z organizmu przez aktywność jelit.

Lek można podawać doustnie lub zmieszać z wodą lub mieszanką mleczną. Dawka wynosi 25 kropli na dobę.

Lek powinien być przyjmowany w dawce i czasie zaleconym przez lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej ilości lub przyjmować go dłużej niż jest to konieczne, ponieważ może to spowodować poważne skutki uboczne.

Skutki uboczne

Symetikon jest lekiem przeciw wzdęciom, który pomaga złagodzić gazy i wzdęcia spowodowane nadmiarem gazów w żołądku i jelitach. Pomaga również zmniejszyć objawy takie jak ból brzucha, uczucie pełności i wzdęcia.

Jest stosowany w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych z nadmiernym gromadzeniem się gazów (wzdęcia). Jest również stosowany w leczeniu i zapobieganiu wzdęciom po zabiegach chirurgicznych lub przed badaniami ultrasonograficznymi i rentgenowskimi jamy brzusznej.

Espumisan to płynny lek w postaci białej emulsji o smaku bananowym, dostępny w butelce z kroplomierzem. Jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w wieku do 12 lat.

Lek podaje się dziecku w ilości 25 kropli na dawkę. Na butelce znajduje się miarka, która pozwala upewnić się, że podajesz odpowiednią ilość leku.

Zaleca się, aby nie podawać zbyt wielu kropli na raz, ponieważ może to spowodować senność i inne efekty uboczne. Jeśli zauważysz którekolwiek z tych działań niepożądanych, przerwij przyjmowanie leku i natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Przechowywanie

Espumisan dla niemowląt to biała emulsja o smaku bananowym, dostępna w butelce z kroplomierzem. Jest również dostępny w nakrętce z miarką objętościową, która pomaga precyzyjnie dozować lek.

Espumisan zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym, ułatwiając ich wydalenie. Dzięki temu jest skutecznym środkiem przeciw wzdęciom.

Stosuje się go w leczeniu wzdęć, rozdęcia brzucha, uczucia pełności, kolki wietrznej i innych problemów związanych z gazami u niemowląt. Może być również stosowany jako przygotowanie do badań diagnostycznych, takich jak zdjęcia rentgenowskie i ultrasonograficzne.

Przechowywać Espumisan w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie należy zamrażać leków, chyba że wymaga tego ulotka dołączona do opakowania.

Oceń artykuł: Espumisan dla niemowląt jak długo stosować?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5