Woda morska do nosa jak używać?

Nie ulega wątpliwości, że irygacja nosa wodą morską pomaga złagodzić wiele objawów z nosa, w tym te związane z katarem. Ponadto pomaga utrzymać zdrowe rzęski w nosie.

Sterimar Higiena Nosa to fizjologiczny roztwór wody morskiej o stężeniu soli podobnym do tego, jakie występuje w komórkach ciała. Wykazano, że nawilża i oczyszcza jamy nosowe ze śluzu, bakterii i alergenów.

Oczyszczanie jamy nosowej

Używanie wody morskiej do nosa jest nie tylko dobre dla Twoich zatok, ale może również pomóc w oczyszczeniu jamy nosowej. Jest tak dlatego, że zawiera ten sam skład jonowy, co surowica krwi i płyny śródmiąższowe, co czyni ją doskonałym środkiem oczyszczającym.

Pomaga usunąć nadmiar śluzu i innych zanieczyszczeń z zatok, utrzymując ich wilgotność. Jest to naturalny, bezpieczny i skuteczny sposób leczenia niedrożności nosa, podrażnionych zatok i innych objawów.

Poprawia również zdrowie rzęsek nosowych, małych struktur przypominających włosy w nosie, które są kluczowe dla nawilżania powietrza, zanim dostanie się ono do płuc. Kiedy rzęski są zdrowe, mogą zwalczać bakterie i poprawiać Twój zmysł węchu.

Nawilża błony śluzowe nosa

Kiedy błony śluzowe nosa są suche, może dojść do ich zapalenia, co prowadzi do nawracających krwawień z nosa. Najlepszym sposobem na nawilżenie błony śluzowej nosa jest picie dużej ilości wody w ciągu dnia i spanie z nawilżaczem obok łóżka.

Używanie soli fizjologicznej w sprayu jest również skutecznym sposobem na nawilżenie przewodów nosowych i zatok. Płukanki z soli fizjologicznej pomagają w łagodzeniu objawów zapalenia zatok, a także w usuwaniu nadmiaru śluzu i obniżaniu ryzyka infekcji.

Wybierając sól fizjologiczną do zatok, ważne jest, aby wybrać roztwór hipertoniczny lub izotoniczny (o wyższym stężeniu soli). Roztwory hipertoniczne mają większy wpływ na udrożnienie przewodów nosowych i wypłukanie nadmiaru śluzu.

Utrzymanie rzęsek w nosie

Łąkotki (powiedzmy: SILL-ee-uh) w Twoim nosie pomagają utrzymać zatoki i grzbiet nosa w czystości, transportują śluz w górę i na zewnątrz zatok i płuc oraz nawilżają powietrze, które dostaje się do płuc. Wyłapują również bakterie, aby nie dostały się do Twoich komórek, i pomagają zwiększyć Twój zmysł węchu.

Nos jest również głównym punktem wejścia dla wdychanego powietrza i jest w ciągłym kontakcie z zanieczyszczeniami powietrza, w tym z kurzem i alergenami. Kontakt z tymi substancjami może zakłócić zdolność rzęsek do oczyszczania, co pozwala tym cząsteczkom dostać się do Twojego układu oddechowego.

Łąkotki biją razem w skoordynowany sposób, a ich ruch pomaga przemieszczać śluz z dróg nosowych do płuc. Pomaga to chronić pęcherzyki płucne, które mają kształt średniowiecznych kielichów i służą do wymiany gazów we krwi. Ich uszkodzenie może utrudnić Ci oddychanie, ponieważ tlen mniej skutecznie dociera do płuc.

Pomaga złagodzić zatkanie nosa

Utrzymanie drożności dróg nosowych i dalsza ochrona płuc przed alergenami to ważny aspekt zapobiegania chorobom układu oddechowego, takim jak astma. Na szczęście oddychanie w pobliżu morza i pływanie w oceanie to dobry sposób na ochronę układu oddechowego.

Praktyką naturopatyczną wywodzącą się z tradycji ajurwedyjskiej jest płukanie nosa słoną wodą. Pomaga to wypłukać nadmiar śluzu i poprawia zdrowie rzęsek, które są małymi strukturami w nosie, przypominającymi włosy.

Łąkotki pomagają nawilżyć powietrze, które trafia do płuc, i wychwycić bakterie, jednocześnie wspierając nasz zmysł węchu. Irygacja nosa solą fizjologiczną utrzymuje rzęski w zdrowiu, co jest przydatne dla wielu osób cierpiących na zapalenie zatok i inne schorzenia nosa.

Badania in vitro wykazały, że nierozcieńczony, izotoniczny roztwór wody morskiej do irygacji nosa daje najlepsze rezultaty w zakresie częstotliwości uderzeń rzęsek (CBF) i szybkości naprawy ran (WRS) w porównaniu ze zwykłymi roztworami soli fizjologicznej.

Oceń artykuł: Woda morska do nosa jak używać?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5