Najmodniejsze kolory ścian w 2024 roku

Nowy rok to czas nie tylko nowych postanowień, ale także świeżych trendów w świecie aranżacji wnętrz. Kolorystyka ścian odgrywa kluczową rolę w tworzeniu atmosfery każdego pomieszczenia, dlatego tak wiele osób, podczas projektowania swojej przestrzeni, kieruje się tym, co aktualnie jest na topie. Wiemy już, jakie farby do ścian będą modne w 2024 roku! Przyniesie on nam wiele świeżych rozwiązań, które z pewnością zagoszczą w niejednym wystroju wnętrza.

1. Szarość w nowym wymiarze

Szarość zawsze była klasykiem i bezpiecznym wyborem, ale w 2024 roku wraca w nowoczesnej odsłonie. Farby do ścian w odcieniu antracytu, marmuru czy ciepłej szarości będą królować w wystroju wnętrz, tworząc eleganckie tło dla designerskich mebli i dodatków. Szarość, niejako w zastępstwie bieli, stanie się neutralną bazą, która pozwoli na swobodne eksperymentowanie z innymi kolorami.

2. Pastelowe odcienie zieleni

Zieleń to kolor, który w ostatnich latach nie wychodzi z mody, ale w 2024 roku zobaczymy bardziej subtelne, pastelowe odcienie tej barwy. Mięta, szałwia, pistacja czy lawendowa zieleń będą królować, tworząc delikatne, kojące otoczenie. Te pastelowe tonacje świetnie sprawdzą się w sypialniach lub salonach. Co istotne, na popularności zyskają nie tylko zielone farby do ścian. Wspomniane odcienie doskonale będą prezentować się również na innych elementach – drzwiach wewnętrznych, zasłonach czy meblach.

3. Klasyczna biel z nutą ciepła

Białe farby do ścian zawsze będą modne, ale w 2024 roku zauważymy pewną zmianę. Biele z domieszką ciepłych tonów, takich jak krem czy ecru, nabiorą popularności. Ta nowa wersja bieli dodaje przytulności i delikatności, sprawiając, że pomieszczenie staje się bardziej przyjazne. Łatwiej również dobrać do niej inne elementy wystroju wnętrza.

4. Subtelne odcienie pustyni

Pustynny piasek, to ciepły, neutralny odcień, który staje się nowym beżem. Ten kolor doskonale łączy się z różnymi paletami barw, dodając delikatności pomieszczeniu. Pustynny piasek to doskonały wybór dla tych, którzy pragną stworzyć spokojną, elegancką przestrzeń, ale jednocześnie nieco wyróżnić się na tle klasycznych bieli czy szarości.

5. Odważna malinowa energia

Dla tych, którzy szukają odrobinę odwagi w aranżacji, malinowy odcień może być strzałem w dziesiątkę. To intensywny, ciepły kolor, który przyciąga uwagę oraz dodaje wnętrzu energii. Doskonały na akcentowe ściany, dodatki czy meble, malinowy odcień wprowadzi do pomieszczenia odrobinę fantazji, w której zakochają się zarówno domownicy, jak i ich goście.