Antena pokojowa one for all jak ustawić?

Jeśli odciąłeś się od kablówki, ale nadal chcesz mieć dostęp do lokalnych kanałów, najlepszym rozwiązaniem będzie antena wewnętrzna. Łatwo ją ustawić i nie zajmuje dużo miejsca.

Kluczem jest umieszczenie jej w miejscu, w którym odbierasz najsilniejszy sygnał. Może to być wysoko zawieszony pokój z oknem lub miejsce na poddaszu, ale warto wypróbować różne miejsca.

Podłączanie kabla koncentrycznego

Większość domów w USA ma kilka linii kabla koncentrycznego dostarczającego usługi telewizyjne i internetowe. Można się trochę pogubić, aby dowiedzieć się, skąd one pochodzą, ale można użyć poręcznego urządzenia, które pomoże namierzyć je i podłączyć odpowiedni adapter do danej konfiguracji.

Kable koncentryczne mogą być wykonane z różnych przewodników i o różnych rozmiarach. Są też przeznaczone do konkretnych zadań. Na przykład mogą być skręcone lub wykonane z litej miedzi, aby zmniejszyć naprężenia na przewodniku podczas zginania.

Mogą być również prowadzone równolegle do metalowych obiektów, takich jak rynny spustowe, co ułatwia przechodzenie przez ściany i sufity. Są często używane w sieciach biznesowych, gdzie transfer danych jest bardzo ważny.

Są dostępne od ponad 150 lat i już dawno wyparły skrętkę, głównie ze względu na oszczędności. Nadal są używane w wielu zastosowaniach związanych z domowym wideo i bezpieczeństwem, a ostatnio ponownie pojawiły się jako medium sieciowe.

Podłączanie kabla zasilającego

Większość nowoczesnych telewizorów ma modularny kabel zasilający z dopasowaną wtyczką, która jest tej samej wielkości co skrzynka elektryczna w Twoim domu. To dobrze, bo oznacza to, że przewód był w stanie wytrzymać rygory domowego okablowania. W większości sklepów wielkopowierzchniowych lub centrów remontowych można kupić za bezcen przyzwoitej wielkości przewód zastępczy. Warto również porównać specyfikacje napięcia i natężenia prądu kabla z parametrami gniazda w telewizorze, aby upewnić się, że nie używasz nowej skrzynki kablowej po niewłaściwej stronie tablicy bezpiecznikowej w domu.

Wybór odpowiedniego gniazda dla kabli i przewodów jest kluczem do łatwej i bezproblemowej instalacji. Aby zapewnić najbardziej optymalne dopasowanie, odkręć gniazdko ze ściany i sprawdź jego kompatybilność.

Podłączanie anteny do telewizora

Do wyboru jest kilka różnych typów wewnętrznych anten telewizyjnych, które mogą być mylące. Niektóre są zaprojektowane tak, aby dobrze wyglądały w nowoczesnym salonie, a inne mogą być bardziej dyskretne.

Wyboru należy dokonać na podstawie wydajności i tego, czy zapewnią one wystarczający zysk i kierunkowość. Te czynniki określą typ wewnętrznej anteny telewizyjnej, którą powinieneś kupić.

Innym kluczowym czynnikiem przy wyborze wewnętrznej anteny telewizyjnej jest lokalizacja. Najlepiej byłoby, gdyby znajdowała się jak najbliżej okna, co zmniejszy liczbę przeszkód, które antena będzie musiała pokonać, zanim sygnał zostanie przesłany do telewizora.

Wybierając antenę, upewnij się, że ma ona długi, wysokiej jakości kabel koncentryczny. Pomoże to zmniejszyć straty sygnału i pozwoli uzyskać lepszy obraz na ekranie telewizora.

Sprawdzenie odbioru

Uzyskanie dobrego odbioru z anteny zależy od odrobiny szczęścia i dużej ilości cierpliwości. Najważniejszym czynnikiem jest to, aby nie umieszczać jej w miejscu, gdzie są drzewa lub budynki. Należy też zastanowić się, jaki sygnał telewizyjny chcesz odbierać: HD czy standardową rozdzielczość? Pomocne jest także dokładne poznanie lokalnych wież nadawczych. Najlepszym sposobem jest spojrzenie na mapę okolicy i sprawdzenie, które z nich znajdują się najbliżej twojego domu.

Jedną z najrozsądniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest przeskanowanie kanałów, ale jeśli czujesz się naprawdę ambitny, może warto zadzwonić do operatora sieci kablowej i poprosić o bezpłatny przewodnik telewizyjny (jest to najbardziej opłacalny sposób uzyskania takiego przewodnika). Dowiesz się z niego, jakie kanały są dostępne, więc możesz wybrać te o najlepszej sile sygnału i jakości obrazu.

Oceń artykuł: Antena pokojowa one for all jak ustawić?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5