Brodziki prysznicowe w małych łazienkach – modele, które sprawdzą się przy ograniczonej przestrzeni

Mała łazienka jest dużym wyzwaniem, jeśli chodzi o funkcjonalną aranżację przestrzeni. Na kilku metrach kwadratowych należy umieścić umywalkę, meble do przechowywania, toaletę oraz stworzyć przestrzeń kąpielową. Aby pomimo ograniczonego metrażu zapewnić sobie i domownikom przyjemną kąpiel, wybierz kompaktową kabinę prysznicową oraz brodzik. Bogactwo materiałów, wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie brodzika nie tylko do potrzeb funkcjonalnych, ale również i estetyki łazienki.

Dobrym przykładem są brodziki prysznicowe z katalogu firmy Roca. Znajdziesz w nim szeroki wybór modeli, różniących się od siebie stylistyką i kolorami, których wspólną cechą jest wysoka jakość wykonania. Przyjrzyjmy się produktom z kolekcji Aeron oraz Aquos.

Brodziki Aeron – nowoczesne i ponadczasowe

Jeśli doceniasz ponadczasową biel i klasyczną gładkość powierzchni brodzika, ale jednocześnie szukasz drobnych nowoczesnych akcentów – rozważ kolekcję Aeron. Ich tradycyjny kolor oraz gładka powierzchnia zostały zestawione z wyraźnie zaznaczonymi rantami oraz smukłymi, zaoblonymi liniami. W efekcie brodziki prysznicowe z tej serii pasują do wielu stylów, wpisując się zarówno w nowoczesną, jak i bardziej klasyczną koncepcję wnętrza.

Brodziki Aeron występują w 3 kształtach. Warianty półokrągły i kwadratowy występują w 2 rozmiarach – 80 x 80 i 90 x 90 cm. Wersja półokrągła posiada odpływ zlokalizowany w narożniku, natomiast kwadratowa pośrodku jednej z krawędzi. Modele te pozwalają na największą oszczędność miejsca, przy zachowaniu komfortu kąpieli. Jeżeli dysponujesz większą ilością miejsca, możesz wybierać spośród modeli prostokątnych o szerokości 80 lub 90 cm i długościach 100, 120 lub 140 cm. Niezależnie od wybranej wersji, w komplecie otrzymujesz odpływ z syfonem.

Aquos – natura i innowacje

Jeżeli poszukujesz unikalnego, subtelnego wzornictwa i bogactwa kolorów – sprawdź kolekcję Aquos. Powierzchnia brodzików prysznicowych z tej serii ma fakturę kamienia naturalnego. Zyskujesz dzięki temu przyjemne, ciepłe odczucia podczas kąpieli oraz wysoki poziom antypoślizgowości.

Dopasowanie brodzika do kolorystyki łazienki ułatwia dostępność aż 7 modnych wariantów kolorystycznych: biały, szary łupek, czarny, perłowy, onyks, beżowy oraz cafe. Barwy ziemi oraz  faktura pozwalają na stworzenie przestrzeni kąpielowej nawiązującej klimatem do natury. To najlepszy sposób na odprężenie się po dniu pełnym wyzwań.

Co warte podkreślenia, brodziki z tej serii wyposażone zostały w ukryty odpływ, umieszczony przy krótszej ściance brodzika, osłonięty maskownicą. Do wyboru są maskownice ze stali nierdzewnej lub z materiału w kolorze identycznym jak brodzika.

Brodziki Aquos są pod względem rozmiarów uniwersalne – pasują zarówno do małych jak i dużych łazienek. W katalogu znajdziesz bowiem aż 13 wariantów wielkości. Dostępne są produkty o szerokości 80 lub 90 cm, w każdej z tych grup znajdziesz po 6 wariantów długości od 100 do 200 cm (co 20 cm). Opcją nr 13 jest największy model 200 x 100 cm. Dodatkowo, istnieje możliwość przycinania brodzików na wymiar, w granicach określonych przez producenta.

Wysoka jakość brodzików prysznicowych

Na koniec wróćmy do wspólnej cechy opisywanych brodzików – a więc ich jakości. Wynika ona z zastosowania innowacyjnego materiału kompozytowego Stonex®. Pozwala on na produkcję ultrapłaskich brodzików, które zachowują wysoką trwałość. Twardość kompozytu sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia, działanie promieniowania UV oraz powszechnie używanych środków czystości. Dodatkowym plusem są również dobre właściwości izolacji termicznej oraz akustycznej.

Oceń artykuł: Brodziki prysznicowe w małych łazienkach – modele, które sprawdzą się przy ograniczonej przestrzeni

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5