Jak usunąć ropę z zęba domowym sposobem?

Choć najskuteczniejszym sposobem leczenia ropni zęba jest wizyta u dentysty, istnieje kilka domowych sposobów, które możesz wypróbować przed wizytą.

Solanka jest naturalnym środkiem dezynfekującym, który przyspiesza gojenie się ran i zwalcza infekcje. Pomaga też zmniejszyć ból dzięki osmozie, która powoduje, że płyny znajdujące się w komórkach są wyciągane z ciała w kontakcie z solą.

Solanka

Płukanie wodą z solą może pomóc w rozbiciu ropy i zredukowaniu liczby bakterii w uszkodzonym miejscu. Płukanie jest łatwe do wykonania i stanowi świetny sposób na złagodzenie bólu zęba bez konieczności wizyty u dentysty.

Płucz roztworem z jednej łyżeczki soli kuchennej rozmieszanej w szklance ciepłej wody i płucz przez dwie lub trzy minuty. Powtarzaj tę czynność dwa razy dziennie, aby uzyskać skuteczną kurację.

Prawie cała woda na Ziemi jest słona, co oznacza, że zawiera rozpuszczone sole (jony). Zasolenie jest zwykle wyrażane w częściach na tysiąc, czyli ppt.

Jony w wodzie morskiej pochodzą z połączenia spływów z lądu i opadów, które tworzą słone równiny na dnie oceanu. Stężenie soli w danym regionie oceanu może być różne, ale zwykle wynosi około 35 ppt.

Picie wody pomaga wypłukać z organizmu szkodliwe toksyny, więc warto się nawadniać podczas infekcji. Wadą tego rozwiązania jest to, że picie słonej wody może sprawić, że twój układ trawienny będzie pracował w nadgodzinach, co spowoduje częste wypróżnienia i biegunkę.

Płukanie ust sodą oczyszczoną

Płukanka z sody oczyszczonej może być dobrą alternatywą dla dostępnych bez recepty płynów do płukania ust dla osób o wrażliwych zębach i dziąsłach. Pomaga zmniejszyć kwasowość w jamie ustnej, usuwając płytkę nazębną i bakterie.

Może również pomóc w złagodzeniu bolesnego bólu kanikuły, który uniemożliwia przełykanie jedzenia i picia. Jest skuteczna w zabijaniu bakterii, które wywołują wrzód na zębach.

Wynika to z faktu, że soda oczyszczona zwiększa pH jamy ustnej, przerywając biofilmy i pomagając zabić większość bakterii.

Do wykonania płukanki możesz użyć mieszaniny pół szklanki sody oczyszczonej i pół szklanki wody. Płucz usta przez pięć minut i powtarzaj tę czynność dwa razy dziennie.

Soda oczyszczona jest świetnym lekarstwem na wiele problemów zdrowotnych, od swędzącej skóry po wrzody w jamie ustnej. Dzięki niej Twój oddech będzie świeży i biały, a nawet możesz zwalczać zapalenie dziąseł i próchnicę zębów.

Ziołowe torebki herbaty

Jeśli masz ropień zęba, istnieje kilka domowych sposobów, które możesz zastosować, aby usunąć ropę z zęba. Te domowe sposoby nie zastąpią wizyty u dentysty, ale mogą przynieść szybką i tymczasową ulgę, dopóki nie będziesz mógł się do niego dostać.

Jedną z najpopularniejszych metod usuwania ropy z zęba jest użycie torebki z herbatą. Garbniki zawarte w czarnej herbacie są znane z tego, że zatrzymują krwawienie i mogą pomóc wchłonąć ropę.

Torebki te są wygodne w użyciu i można się ich łatwo pozbyć, kiedy nie są już potrzebne. Są też dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach.

Często są wykonane z papieru filtracyjnego, plastiku spożywczego lub jedwabnej bawełny. Mimo swojej wygody mogą być niebezpieczne dla środowiska, ponieważ nie ulegają biodegradacji i mogą uwalniać mikroplastiki do gleby.

Czosnek

Czosnek jest świetnym domowym sposobem na usunięcie ropy z zęba, ponieważ ma właściwości antybiotyczne. Zabija również bakterie, które mogą być przyczyną bólu.

Możesz rozgnieść ząbek czosnku i przykładać go do chorego miejsca kilka razy dziennie, aż infekcja ustąpi. Nie powinieneś jednak używać sproszkowanego czosnku, jeżeli jesteś na niego uczulony, ponieważ składniki antybakteryjne i przeciwbólowe znajdują się tylko w świeżym czosnku.

Innym sposobem na usunięcie ropy z zęba jest wyciąganie jej za pomocą oleju kokosowego. Olej ten należy płukać w ustach przez co najmniej 15 minut. Następnie przepłucz usta ciepłą wodą i wypluj olej.

Innym skutecznym domowym sposobem na usunięcie ropy z zęba jest roztwór nadtlenku wodoru. Minimalizuje on osadzanie się płytki nazębnej i pomaga zapobiegać krwawieniu dziąseł.

Oceń artykuł: Jak usunąć ropę z zęba domowym sposobem?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5