Łazienka w minimalistycznym stylu — czy wiesz, jak stworzyć wnętrze, które zachwyci estetyką i funkcjonalnością? 

Minimalistyczna łazienka to komfortowe wnętrze, które zaskakuje niepozorną funkcjonalnością. Ze względu na estetyczny wygląd sprzyja odprężeniu i wyciszeniu się — szczególnie w czasach, gdy zmagamy się z wieloma obowiązkami, a szybkie tempo codziennego życia utrudnia spokojny wypoczynek. Z tego powodu łazienki w minimalistycznym stylu cieszą się dużą popularnością, pozwalając na praktyczne i przyjemne dla oka wyposażenie pomieszczeń o różnym metrażu. W poniższym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w stworzeniu takiej aranżacji.

Czym charakteryzuje się minimalizm w łazience?

Czy wiesz, że minimalizm można scharakteryzować jednym prostym zdaniem? „Mniej znaczy więcej” to sformułowanie, które bardzo dobrze prezentuje najważniejsze założenia tego stylu i całą jego filozofię. Minimalistyczne łazienki mają stonowane kolory, są oszczędne we wzory i unikają nadmiaru wyposażenia. Zamiast tego w ich wnętrzach królują proste linie i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dzięki temu sprawiają wrażenie optycznie większych, niż są w rzeczywistości. Z tego powodu świetnie sprawdzają się w wielu mieszkaniach i domach, w których łazienki często są jednym z najmniejszych pomieszczeń.

Wyposażenie minimalistycznej łazienki — na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

W minimalistycznych łazienkach duże znaczenie mają jasne kolory i estetyczne miejsca do przechowywania kosmetyków albo akcesoriów, na przykład w postaci pojemnych mebli łazienkowych. Ważne są również takie elementy wyposażenia jak umywalka, prysznic czy wanna. Nie można przy tym zapominać o miskach WC, które mają równie istotny wpływ na estetyczny wygląd całej łazienki. W nowoczesnych kolekcjach pojawiają się między innymi podwieszane miski WC, które za sprawą swoich kolorów i kształtów nie tylko dopasowują się do minimalistycznego stylu, ale również podkreślają jego charakter.

Wyjątkowe kolekcje powstające przy współpracy z uznanymi projektantami oferuje marka LAUFEN. Na szczególną uwagę zasługują podwieszane miski WC z serii Kartell·LAUFEN (w wersji standard lub krótkiej do małych łazienek). Wyróżniają się oryginalnymi geometrycznymi kształtami i modnymi kolorami, takimi jak biel, matowa biel, czarny na wysoki połysk, czarny matowy, grafit matowy czy szary matowy. To stonowane odcienie, które świetnie wpasowują się w założenia minimalistycznego stylu, dodając jednocześnie łazience wyrazu. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na kolekcję LUA o prostych kształtach lub LAUFEN PRO, która sprawdzi się również w łazienkach publicznych.

Nowoczesne technologie, które ułatwiają utrzymanie misek WC w czystości

W minimalistycznych łazienkach ważna jest funkcjonalność, która oznacza nie tylko wygodne dbanie o codzienną higienę, ale również możliwość łatwego utrzymania wyposażenia w czystości. Dlatego we wspomnianych miskach WC marki LAUFEN znajdziesz takie rozwiązania jak bezkołnierzowa konstrukcja rimless czy opcja wyboru modelu z innowacyjną powłoką LAUFEN CLEAN COAT. Miska WC rimless jest łatwiejsza do utrzymania w czystości ze względu na brak kołnierza, pod którym gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń i kamienia. Z kolei powłoka LAUFEN CLEAN COAT uszlachetnia powierzchnię ceramiki, ograniczając powstawanie zabrudzeń. W efekcie podczas regularnych porządków zużyjesz mniej wody i środków czyszczących.

Oceń artykuł: Łazienka w minimalistycznym stylu — czy wiesz, jak stworzyć wnętrze, które zachwyci estetyką i funkcjonalnością? 

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5