Czym umyć kabinę prysznicową?

Jest wiele różnych rodzajów środków czyszczących, których możesz użyć, by pozbyć się pleśni, piany z mydła i innych osadów pod prysznicem. Niektóre z nich są bardziej wydajne niż inne.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest użycie środka czyszczącego, który wiesz, że działa na twoje płytki. Następnie potraktuj płytki wstępnie i pozostaw na kilka minut, zanim zaczniesz je szorować. Pomoże to środkowi czyszczącemu wniknąć w brud i rozluźnić go, co ułatwi jego usunięcie.

Skrobaczka

Jeśli chcesz, żeby ściany prysznica i płytki były wolne od pleśni, piany mydlanej i plam z twardej wody, po każdym prysznicu wycieraj je skrobaczką. To prosta, ale skuteczna czynność, która pozwoli ci zaoszczędzić czas i energię na sprzątanie.

Skrobaczki są świetnym sposobem na usuwanie wilgoci i są łatwiejsze w użyciu niż gąbki czy szczotki. Są też bardziej uniwersalne i mogą być używane na wielu różnych powierzchniach.

Z pomocą ściągaczki możesz pozbyć się z łazienki nadmiaru wody, która może powodować pleśń, grzyby, a nawet rdzawe plamy. Możesz ich używać także na innych powierzchniach w domu, w tym na tarasach i pokładach.

Są one także wykonane z trwałych materiałów, które służą przez długi czas. Niektóre ściągaczki są wyposażone w haczyki z przyssawkami, które możesz przyczepić do ściany lub drzwi prysznica, żeby mieć je w pobliżu kabiny i mieć do nich łatwy dostęp po każdym prysznicu.

Owoc

Na rynku jest wiele środków czyszczących, które zwalczają pleśń, osad z mydła i plamy z twardej wody. Niektóre z nich są mocne i mogą być ostre, ale ocet jest naturalną i bezpieczną alternatywą, która dobrze się sprawdza.

Ocet jest kwaśny i ma kwas octowy niezbędny do przebijania się przez pianę z mydła i usuwania brudu, więc świetnie nadaje się do czyszczenia łazienki. Jest też niedrogi i nie plami tak jak inne środki czystości.

Zwykły roztwór octu i wody w proporcji 50/50 sprawdzi się na większości powierzchni, w tym na głowicach prysznicowych i kranach. Możesz nawet dodać odrobinę sody oczyszczonej, gdy czyścisz toalety lub wanny, albo rozcieńczyć ją w przypadku płytek.

Ocet jest również świetny do usuwania uporczywych plam na fugach w łazience. Aby wyczyścić fugi, spryskaj zabrudzone miejsce białym octem bez destylacji i pozostaw na 15 minut, a następnie wyszoruj. Dzięki temu uzyskasz świeżo wyglądającą, lśniącą powierzchnię.

Chusteczki dla dzieci

Chusteczki dla dzieci są wygodną i praktyczną alternatywą dla mydeł i detergentów. Zawierają mieszankę wody, substancji nawilżających, takich jak aloes, środka powierzchniowo czynnego i konserwantów.

Dostępne są w różnych formatach opakowań, aby sprostać potrzebom konsumentów. Jednym z popularnych wzorów jest termicznie formowany plastikowy pojemnik, który łatwo dozuje chusteczki i chroni je przed zabrudzeniem.

Materiał używany w chusteczkach dla dzieci to włóknina podobna do tej używanej w pieluszkach i prześcieradłach do suszenia. Włóknina jest wytwarzana w procesie, w którym pojedynczy arkusz materiału jest prasowany z masy oddzielnych włókien.

Właściwie opracowane chusteczki dla dzieci mają zrównoważone pH, aby odpowiadało lekko kwaśnemu pH zdrowej skóry niemowląt. Jest to ważne dla utrzymania zdrowej bariery skórnej i zminimalizowania ryzyka wystąpienia pieluszkowego zapalenia skóry.

Olejek eteryczny z cytryny

Naturalny środek odtłuszczający i o orzeźwiającym zapachu, olejek eteryczny z cytryny może pomóc Ci utrzymać kabinę prysznicową w czystości. Dezynfekuje również drobne skaleczenia i zadrapania oraz zapobiega zakażeniom ran.

Możesz dodać kilka kropli cytryny do swojego ulubionego środka czyszczącego lub używać jej samej w szklanej butelce z rozpylaczem. Wybierając olejki eteryczne do domu, upewnij się, że są w 100% czyste i mają certyfikat organiczny.

Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że w pełni wykorzystujesz swoje olejki eteryczne, jest czytanie etykiet i sprawdzanie listy składników. Na przykład zawsze szukaj etykiety, na której podana jest nazwa zwyczajowa i łacińska rośliny oraz części użyte do ekstrakcji olejku eterycznego.

Olejek eteryczny z cytryny jest popularnym dodatkiem do aromaterapii, produktów kosmetycznych i środków czystości. Pomaga usuwać toksyny z powietrza, łagodzi niepokój, mdłości i zmęczenie. Można go rozpraszać, przyjmować wewnętrznie lub stosować miejscowo, aby poprawić nastrój i ujędrnić ciało.

Poprzedni artykuł

Jaka fotopułapka do lasu?

Oceń artykuł: Czym umyć kabinę prysznicową?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5