Lepik na zimno czym rozcieńczyć?

Kleisty śluz, który mocno przylega do wnętrza nosa lub gardła, może być objawem wielu różnych chorób. Ale może być też oznaką prostych rzeczy, takich jak alergie czy przeziębienie.

Jednym ze sposobów kontrolowania lepkiego śluzu jest picie większej ilości wody i używanie nawilżaczy powietrza w domu. Jeśli jednak masz do czynienia z poważniejszą chorobą, lekarz może przepisać leki do udrażniania nosa lub kortykosteroidy.

1. Woda

Woda jest istotnym elementem naszego zdrowia. Picie wystarczającej ilości wody pozwala utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu, zredukować stres, a nawet pomóc nam w osiągnięciu lepszych wyników podczas ćwiczeń. Wiadomo też, że pomaga łagodzić bóle głowy. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz pić zimną wodę.

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie piją wodę, jest wypłukiwanie odpadów, które utknęły w płucach. Ta lepka substancja jest znana jako flegma i może być przyczyną problemów u osób cierpiących na różne choroby. Kiedy flegma staje się zbyt gęsta, by można ją było łatwo usunąć, może zablokować płuca i utrudnić oddychanie. Dobra wiadomość jest taka, że nowe badania wykazały, że najlepszym sposobem na pozbycie się flegmy jest picie dużej ilości wody. Najlepsze jest to, że szklanka ciepłej wody jest lepsza na trawienie niż szklanka zimnej wody.

2. Alkohol

Mimo że związek między alkoholem a astmą nie jest dobrze poznany, to wiadomo, że właściwości par alkoholu mają znaczący wpływ na funkcjonowanie dróg oddechowych. Wpływ alkoholu na reaktywność dróg oddechowych zależy od jego stężenia, czasu trwania i drogi kontaktu z płucami. Prawdopodobnie większość skutków działania alkoholu na reaktywność dróg oddechowych jest związana z modulacją klirensu śluzówkowego, ważnego systemu obronnego dróg oddechowych, który pomaga zapobiegać rozwojowi choroby (Noone et al., 2004).

Najprostszym sposobem przeciwdziałania negatywnym skutkom działania alkoholu jest nawodnienie organizmu. Picie wody przy każdym drinku może pomóc zastąpić utracone płyny, co pomoże Ci utrzymać nawodnienie organizmu i zmniejszyć ryzyko kaca. Ponadto sięgnięcie po kolejną butelkę lub kieliszek wina może być mniej kuszące, jeśli w domu czeka kilka szklanek wody.

3. Woda destylowana

Woda destylowana to jedna z najczystszych form wody, jaką możesz pić. Pozbywa się wszystkich substancji, których nie chcesz mieć w wodzie, takich jak ołów i arsen.

Usuwa też chemikalia i zapachy, które sprawiają, że woda z kranu ma dziwny smak. Wtedy jest ona czystym miejscem, do którego możesz dodawać różne rzeczy, takie jak krople witamin i minerałów lub cokolwiek innego, co chcesz.

Niektórzy ludzie wierzą, że woda destylowana jest czystsza niż woda z kranu i że może pomóc w detoksykacji organizmu. Ale na ten temat również istnieje wiele mitów.

Poza bardziej płaskim smakiem, woda destylowana nie zawiera większości minerałów, których potrzebuje Twoje ciało. Może to być dobra rzecz, zależnie od Twoich osobistych potrzeb zdrowotnych.

4. Sok owocowy

Soki owocowe mogą być ważnym źródłem witamin i minerałów. Zawierają też dużo wody, która pomaga Ci się nawodnić.

Niestety, mogą też zawierać dużo cukru i kalorii. Najlepiej ich unikać, jeśli próbujesz schudnąć.

Zamiast rozcieńczonego soku owocowego, rozważ dodanie kilku owocowych, wodnistych owoców i warzyw, aby uzyskać korzyści płynące ze zdrowego soku, bez cukru i pustych kalorii. Dobrym wyborem są jabłka.

Możesz też spróbować 100% soku jabłkowego firmy Welch’s, który jest produkowany z jabłek nieprzetworzonych z dodatkiem cukrów. Jest również wzbogacony o witaminę C, która wspomaga zdrowie Twojego ciała i oczu.

Jednakże ten rodzaj soku jabłkowego może być drogi. W Walmart kosztuje 4 dolary za 64 uncje. Mimo to jest to całkiem dobry sok za te pieniądze. Ma pełny jabłkowy smak, jest wzbogacony witaminą C i nie jest zbyt słodki (via The Daily Meal). Jeśli szukasz tańszej opcji, sprawdź sok jabłkowy marki Langers, który również jest wzbogacony w witaminę C, ale ma mniejszą zawartość cukru.

Oceń artykuł: Lepik na zimno czym rozcieńczyć?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5