Jak ominąć drugi próg podatkowy?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć wpadnięcia w kolejny próg podatkowy, zwłaszcza jeśli Twoje dochody wzrosną. Na przykład możesz przyspieszyć odliczenia od podatku, dokonać wpłat na emeryturę i opóźnić sprzedaż cennych aktywów. Jednak te strategie mogą nie działać dla wszystkich. Dowiedz się, jak ominąć drugi próg podatkowy i czy jest to możliwe dla Ciebie.

1. Przyspiesz odliczenia od podatku

Odliczenia od podatku są ważną częścią planowania podatkowego na koniec roku. Można je wykorzystać do zmniejszenia zobowiązań podatkowych, a jednocześnie przesunąć dochód na przyszłe lata.

Przyspieszenie odliczeń pozapłacowych może zwiększyć Twoje korzyści podatkowe i pomóc Ci ominąć drugi próg podatkowy. Może to być szczególnie korzystne, jeśli Twoje stawki podatkowe prawdopodobnie wzrosną w przyszłości.

Należy pamiętać, że przyspieszenie odliczeń od pozycji może spowodować utratę części wartości pozycji podlegających odliczeniu. Na szczęście istnieje kilka sposobów na przyspieszenie odliczeń. Na przykład możesz przedpłacić swoje podatki stanowe i lokalne przed końcem roku. To może zmniejszyć Twój obecny rachunek podatkowy i dać Ci więcej pieniędzy do zainwestowania w przyszłości. Dodatkowo możesz sprzedać aktywa kapitałowe, które posiadasz, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć na spłatę długów.

2. Zapłać swoje podatki wcześniej

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale wcześniejsze płacenie podatków jest jednym z najważniejszych sposobów IRS na zachęcenie podatników do przestrzegania przepisów. Agencja podatkowa ułatwia ci płacenie za pomocą różnych metod, w tym poprzez potrącanie z wypłaty lub dokonywanie kwartalnych szacunkowych płatności w ciągu roku.

Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz w sektorze gig economy lub jesteś samozatrudniony. W takich przypadkach urzędy skarbowe chcą mieć pewność, że zapłacisz swoje należności w odpowiednim czasie, co często ma miejsce pod koniec roku kalendarzowego, kiedy to musisz zapłacić za większość swojego dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Idealnie, powinieneś płacić swoje podatki w miarę ich zarabiania poprzez kwartalne szacunkowe wpłaty (można ich dokonywać online lub telefonicznie) w wysokości 25 procent swojego dochodu podlegającego opodatkowaniu. Będzie to największa wpłata w ciągu roku i prawdopodobnie najbardziej efektywna.

3. Zapłać swój szacowany podatek

Jeśli jesteś właścicielem firmy jednoosobowej, partnerem, właścicielem korporacji typu S lub osobą samozatrudnioną, prawdopodobnie musisz dokonywać kwartalnych szacunkowych wpłat podatku. Może być trudno o tym pamiętać, więc ustaw przypomnienia w kalendarzu, alarmy w telefonie lub cokolwiek innego, co pozwoli Ci upewnić się, że podatki zostaną zapłacone na czas.

Po obliczeniu dochodu do opodatkowania podziel go przez cztery i oblicz, ile powinieneś zapłacić w ramach szacunkowych podatków co kwartał. Użyj do tego arkusza IRS Estimated Tax Worksheet lub zajrzyj do Publication 505, Tax Withholding and Estimated Tax.

Możesz zapłacić swój szacowany podatek online, pocztą na formularzu 1040-ES lub telefonicznie przez system EFTPS IRS. Eksperci zalecają dokonywanie płatności drogą elektroniczną, ponieważ ułatwia to śledzenie płatności.

4. Zapłać swój szacowany podatek stanowy

Jednym z najmądrzejszych posunięć, jakie możesz wykonać, jest zapłacenie szacowanego podatku w ratach kwartalnych. Przypomina to terminowe spłacanie rat kredytu hipotecznego i może zaoszczędzić Ci pieniądze w dłuższej perspektywie. Terminy płatności podatku szacunkowego mogą się różnić w zależności od stanu, więc upewnij się, że sprawdzisz szczegóły w lokalnym biurze IRS.

Możesz nawet zapłacić podatek szacunkowy online, używając karty kredytowej lub debetowej. Możesz rozważyć otwarcie konta bankowego do płatności podatkowych, aby ułatwić sobie ten proces i zwiększyć bezpieczeństwo.

Po więcej informacji na temat podatków i finansów odwiedź naszą siostrzaną stronę NerdWallet. To najlepsze miejsce, by znaleźć fachowe porady i wskazówki dotyczące Twoich finansów. Nasi eksperci są zawsze pod ręką, aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać Twoje pieniądze. Mamy też zespół specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje najbardziej palące pytania, począwszy od planowania podatkowego i wypełniania deklaracji podatkowych, aż po naprawę kredytów i konsolidację długów.

Oceń artykuł: Jak ominąć drugi próg podatkowy?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5