Jak pozbyć się wszy domowym sposobem?

Wszy mogą być prawdziwym koszmarem dla włosów – gryzą, zarażają i powodują swędzenie włosów. Istnieją jednak sposoby na pozbycie się ich w domu.

Jednym z najprostszych sposobów jest użycie olejków. Oleje duszą wszy i utrudniają im przejście grzebieniem przez włosy.

1. Oliwa z oliwek

Jest wiele domowych sposobów na pozbycie się wszy. Wiele z nich jest dość skutecznych i można je wykonać przy użyciu kilku podstawowych składników, które możesz mieć w kuchni lub na półce.

Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych domowych środków jest oliwa z oliwek. Może ona stanowić potężne antidotum na wszy, ponieważ wykazano, że zabija je i zapobiega ich powrotowi.

Innym domowym środkiem jest olejek z drzewa herbacianego. Jest to olejek eteryczny, który można znaleźć w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Ma on właściwości bakteriobójcze i pomaga usunąć gnidy.

Innym sposobem na wyeliminowanie wszy jest czesanie włosów na mokro. Czesanie na mokro jest tradycyjnym sposobem, który działa dobrze i może być bardzo przystępny cenowo.

2. Czosnek

Wszy głowowe to problem z włosami, który jest bardzo powszechny u dzieci. Zazwyczaj można się nią zarazić przez kontakt z zakażonymi osobami od stóp do głów.

Możesz pozbyć się swędzącej wszawicy, stosując różne domowe sposoby. Należy jednak pamiętać, że nie są one tak skuteczne jak ręczne usuwanie jaj wszy.

Jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na pozbycie się wszy jest czosnek. Czosnek ma bardzo silny zapach, a także właściwości antybakteryjne.

Dusi wszy i zabija je. Możesz stosować tę metodę raz w tygodniu, aby pozbyć się wszy.

Niektórzy uważają, że oliwa z oliwek jest bardzo dobrym środkiem na wszy. Nie ma jednak naukowych dowodów na poparcie tej teorii.

Wiadomo również, że pyretryna, główny składnik wielu dostępnych bez recepty środków na wszy, ma skutki uboczne. Te substancje chemiczne zostały powiązane z neurotoksynami i innymi problemami zdrowotnymi u dzieci.

3. Ocet

Ocet może wydawać się dziwnym składnikiem do pozbycia się wszy, ale może być skuteczny. W jednym z badań stwierdzono, że zabił 2% wszy we włosach, które były nim nasączone przez 8 godzin.

Kwasowość octu rozbija łuski i kleistą substancję, która wiąże gnidy z trzonem włosa, dzięki czemu łatwiej je usunąć grzebieniem. Zabija też żywe wszy.

Oliwa z oliwek jest kolejnym skutecznym naturalnym środkiem na wszy, ale najlepiej stosować ją na noc pod czepkiem prysznicowym. Również działa dusząco na wszy i ich jaja, czyli gnidy.

Oprócz stosowania tych domowych sposobów ważne jest pranie pościeli, czapek, ubrań i innych przedmiotów, które miały bliski kontakt ze skórą głowy zarażonego dziecka. Przynajmniej raz w tygodniu umyj w gorącej wodzie szczotki, grzebienie i akcesoria do włosów, żeby zapobiec ponownemu zarażeniu.

4. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, co czyni go doskonałym środkiem na wszy. Wykazano również, że zmniejsza stan zapalny i swędzenie skóry głowy.

Aby zapobiec ponownemu zarażeniu się wszami, pierz co tydzień całą pościel, poduszki, pluszaki i ubrania. Upewnij się, że pierzesz je w najgorętszej temperaturze i wkładasz do suszarki na kilka minut, aby zabić wszystkie pozostałe wszy i gnidy.

Innym sposobem zapobiegania wszom jest regularne czesanie włosów i używanie grzebienia do usuwania gnid. Jest to dobry sposób na usunięcie wszystkich aktywnych wszy i ich jaj, które mogły się wykluć.

Jeśli już masz plagę, możesz zmieszać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego z niewielką ilością oleju kokosowego i nałożyć na głowę. W ten sposób zadusisz wszy i gnidy. Łatwiej będzie je wyczesać i możesz powtarzać tę czynność dwa razy w tygodniu przez kilka tygodni, aż do zlikwidowania plagi.

Następny artykuł

Jakie nożyce do żywopłotu?

Oceń artykuł: Jak pozbyć się wszy domowym sposobem?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5