Czym czyścić czarną baterie?

Korozja akumulatora jest częstym problemem w przypadku akumulatorów samochodowych. Nieleczona korozja może spowodować poważne problemy z samochodem.

Korozja powstaje, gdy kwas w akumulatorze wchodzi w reakcję z metalem na zaciskach, przewodach lub klemach. Siarczan powstaje, gdy na płytkach ołowianych tworzą się kryształki siarczanu ołowiu.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest powszechnym składnikiem wypieków, ale jest też świetnym sposobem na czyszczenie i dezodoryzację wielu innych rzeczy. Dobrze sprawdza się w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, dezodoryzacji włosów, a nawet łagodzeniu oparzeń słonecznych.

Jest również bardzo skuteczna w usuwaniu tłuszczu i brudu, dzięki czemu świetnie nadaje się do szorowania trudnych miejsc na zaciskach akumulatora. W tym celu możesz użyć roztworu jednej filiżanki gorącej wody i łyżki stołowej sody oczyszczonej.

Ten prosty roztwór czyszczący wywoła reakcję chemiczną, która rozluźni korozję i ułatwi jej usunięcie. Do wyszorowania biegunów akumulatora możesz użyć szczoteczki do zębów lub szczotki drucianej. Możesz też użyć szmatki, aby zetrzeć wszelkie pozostałości brudu. Następnie możesz przepłukać zaciski wodą destylowaną, aby upewnić się, że wszystko jest całkowicie czyste. Następnie możesz ponownie zamocować kable akumulatora. Po wysuszeniu dobrze jest spryskać zaciski wazeliną, która pomoże nasmarować i wzmocnić połączenie.

Ocet

Ocet jest uwielbianym przez wszystkich domowym środkiem, który jest też popularnym składnikiem kuchni. Ma wiele zastosowań, w tym jako naturalny środek na dolegliwości takie jak krup i trujący bluszcz.

Ocet można zrobić z różnych źródeł cukru, takich jak alkohol, winogrona, jabłka i ryż. Każdy rodzaj octu ma swoje własne pH i moc.

Niektóre octy mają wyższą kwasowość i stężenie kwasu octowego niż inne, dlatego kupując je, uważnie czytaj etykietę. Im silniejsza kwasowość, tym bardziej korozyjny jest ocet i tym bardziej niebezpieczny dla skóry i oczu.

Choć ocet może być użyty do czyszczenia czarnego akumulatora, powinieneś również użyć wazeliny lub innego środka smarującego przed ponownym założeniem klem akumulatora. Pomoże to zapobiec powstawaniu korozji w przyszłości. Będziesz też potrzebował dobrego zestawu rękawic i okularów ochronnych, żeby ochronić się przed kwasem.

Sok z cytryny

Jeśli szukasz bezpiecznego i nietoksycznego środka do czyszczenia czarnego akumulatora, sok z cytryny może być właściwym wyborem. Pomaga on oczyścić organizm, wspomaga odchudzanie, a także ma właściwości antybakteryjne.

Kilka kropli soku z cytryny może pomóc w oczyszczeniu styków i obwodów baterii. Kwasowość soku z cytryny pomaga zneutralizować wyładowania alkaliczne, które znajdują się w większości akumulatorów.

Aby użyć soku z cytryny, po prostu nalej trochę octu lub soku z cytryny na wacik lub starą szczoteczkę do zębów i przetrzyj roztwór na całym akumulatorze. W ten sposób usuniesz pozostałości korozji i pozostawisz akumulator w nieskazitelnej czystości.

Oprócz tych czynności warto nosić sprzęt ochronny i pracować w dobrze wentylowanym miejscu. Warto też użyć papierowego ręcznika do wytarcia nadmiaru wilgoci i osuszenia czyszczonego miejsca. Użycie tych metod zapewni bezpieczne i dokładne wyczyszczenie czarnego akumulatora.

WD-40

WD-40 to spray wypierający wodę, który jest rozpuszczalnikiem, odtłuszczaczem i środkiem smarującym w jednym. Jest także środkiem zapobiegającym rdzy.

Pierwotnie stworzony przez Rocket Chemical Company w 1953 roku, WD-40 rozpoczął poszukiwania rozpuszczalnika i odtłuszczacza zapobiegającego rdzy dla przemysłu lotniczego. Zajęło im to 40 prób, ale udało się!

Teraz jest to zaufany i popularny środek do czyszczenia wielu rzeczy. Możesz go używać do różnych urządzeń gospodarstwa domowego, aby poluzować zakleszczone części, usunąć ślady otarć, farbę i gumę, a także ślady kredek ze ścian.

WD-40 może również pomóc w usunięciu martwych robaków ze zderzaka Twojego samochodu kempingowego, ale najlepiej jest przetestować każdą powierzchnię w niewidocznym miejscu, zanim użyjesz go na większej powierzchni. Przydaje się również do usuwania lepkich pozostałości po naklejkach cenowych lub etykietach.

Oceń artykuł: Czym czyścić czarną baterie?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5