1 klasa intercity czym się różni?

Pociągi intercity 1 klasy mają więcej miejsca i szereg dodatków, których nie dostaniesz w 2 klasie. Jest też cichsza i wygodniejsza, ale to nie znaczy, że jest warta dodatkowej ceny.

W niektórych pociągach znajdziesz takie siedzenia na otwartym planie, a w innych tradycyjne sześcioosobowe przedziały z bocznymi korytarzami. W każdym przypadku siedzenia są dobrej wielkości i zapewniają komfort.

Siedzenia

Pierwsza klasa intercity ma wiele różnych typów siedzeń. Niektóre pociągi jeżdżą pierwszą klasą w tradycyjnych sześciomiejscowych przedziałach, a inne mają salon lub Grossraumwagen (duży wagon z otwartą przestrzenią).

Różnice między tymi dwiema klasami zależą od operatorów pociągów, usług i linii, ale generalnie możesz oczekiwać lepszej przestrzeni na nogi, stolików i miejsc w trzech rzędach dla pasażerów pierwszej klasy. Są one często umieszczone w najbardziej dogodnej części wagonu i oferują wspaniałe widoki przez szersze okna. W niektórych przypadkach możesz też liczyć na osobistego opiekuna w kabinie, który sprzedaje przekąski i napoje. Najpopularniejszym sposobem zapewnienia sobie miejsca w pierwszej klasie jest rezerwacja przez internet. Jest to szczególnie ważne w przypadku pociągów S-Bahn i pociągów regionalnych, ponieważ są one bardzo szybko rezerwowane. Możesz też dokonać rezerwacji miejsca w większości pociągów Intercity i SuperCity. Jest to tańsze i może oznaczać bardziej komfortową podróż.

Taryfy

Zależnie od trasy i pory dnia lub tygodnia, cena biletu w pierwszej klasie wynosi zwykle kilka euro. Jak w przypadku wszystkich podróży koleją, najlepsza oferta będzie wymagała planowania i odrobiny pracy z twojej strony. Bilet w pierwszej klasie nie obejmuje posiłku, ale przy odrobinie szczęścia można go dostać w głównej kabinie. Oprócz standardowych miejsc siedzących pociąg posiada kilka specjalnych stref ciszy i kącik zabaw dla dzieci. Miłym akcentem jest też specjalna winda na najwyższe piętro. Najwyższej klasy pociągi są klimatyzowane, a na dworcu znajdziesz kilka udogodnień, które pozwolą Ci zająć czas między kolejnymi stacjami. Pociąg ma gniazdka elektryczne na każdym siedzeniu, a wiele wagonów ma WiFi.

Urządzenia pokładowe

Urządzenia pokładowe w pociągach intercity są zaprojektowane tak, aby zapewnić Ci komfortową podróż. Obejmują one darmowe Wi-Fi, dostępne toalety, wygodne siedzenia i lampki do czytania.

Pierwsza klasa w pociągach intercity jest często mniej zatłoczoną wersją drugiej klasy z szerszymi siedzeniami i przejściami (choć gniazdka elektryczne są nadal rzadkością w europejskich pociągach). Pasażerowie, którzy chcą kupić jedzenie i napoje podczas podróży, mogą mieć do dyspozycji wagon kawiarniany i/lub wagon restauracyjny z obsługą specjalną.

Dużą różnicą między 1 a 2 klasą Intercity jest to, że bilet na 1 klasę daje dostęp do poczekalni, w której można napić się bezpłatnej herbaty, kawy, soku i wina. To świetny sposób na relaks i odprężenie po długim dniu zwiedzania miasta.

Choć bilet w 1. klasie nie jest tani, może być wart dodatkowych kosztów związanych z podróżą. Może to być doskonała opcja na podróż służbową lub dla rodzin z dziećmi.

Serwis

Jeśli szukasz dodatkowego komfortu podczas podróży pociągiem, możesz wybrać podróż w 1 klasie intercity. Ta klasa oferuje więcej miejsca i przestrzeni na nogi niż standardowa, a także mniej miejsc w wagonie, dzięki czemu można zmieścić więcej bagażu.

Pierwsza klasa jest dostępna na wszystkich trasach Kolei Indyjskich i obejmuje bezpłatny napój i małą przekąskę. Ponadto pasażerowie mają dostęp do gniazdek elektrycznych i WiFi.

Pociągi te kursują na wielu różnych trasach i są świetnym sposobem na poruszanie się po kraju!

Pociągi Intercity Express (znane jako ICE) to najwyższa kategoria pociągów w systemie taryfowym German Bahn. Pociągi ICE są zwykle używane na trasach krajowych i niektórych międzynarodowych.

Oceń artykuł: 1 klasa intercity czym się różni?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5