Fotka jak usunąć konto?

Aplikacja Zdjęcia Google to bardzo przydatne narzędzie do przeglądania zdjęć i filmów. Zawiera jednak wiele inwazyjnych funkcji, które budzą obawy o prywatność.

Jeśli chcesz usunąć swoje konto ze Zdjęć Google, możesz to zrobić na kilka sposobów. Jednym z najskuteczniejszych jest po prostu wyłączenie tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji.

Jak usunąć zdjęcia

Zdjęcia Google to jeden z najlepszych sposobów przechowywania i udostępniania zdjęć i filmów. Łatwo je udostępniać innym, a nawet są dostępne w trybie offline. Jednak niektórzy ludzie są niezadowoleni ze swoich doświadczeń i chcą całkowicie usunąć swoje konto z tej platformy.

Usuwanie zdjęć z Zdjęć Google jest możliwe, ale może być nieco skomplikowane. Najpierw musisz wybrać zdjęcia, które chcesz usunąć.

Aby to zrobić, otwórz zdjęcie w internetowej wersji Zdjęć Google i kliknij trzy kropki. Następnie przewiń pasek narzędzi, aż zobaczysz opcję „Przenieś do kosza”.

W ten sam sposób możesz usuwać zdjęcia z albumów. Po zaznaczeniu odpowiednich zdjęć stuknij w 'Usuń’.

Możesz też usunąć całą bibliotekę Zdjęć Google, zaznaczając i usuwając wszystkie zdjęcia. Ten proces jest nieco bardziej skomplikowany, ale można go wykonać partiami. Możesz też spróbować zarchiwizować niektóre zdjęcia, aby zmniejszyć bałagan w głównej siatce zdjęć.

Jak usunąć zdjęcia profilowe

Jeśli nie odpowiada Ci zdjęcie profilowe wyświetlane na Twoim koncie Google, są sposoby na jego usunięcie. Możesz je usunąć z przeglądarki internetowej, z telefonu z systemem Android lub iOS oraz przez Kontakty Google.

Najpierw przejdź do przeglądarki internetowej na komputerze i zaloguj się na swoje konto Google. Następnie kliknij Informacje osobiste na lewym pasku bocznym.

Wybierz „Usuń” pod zdjęciem, które chcesz usunąć.

Po usunięciu zdjęcia profilowego nie będzie ono już widoczne w Gmailu, YouTube, Google Meet, Hangouts i innych usługach Google. Pamiętaj jednak, że Google zachowuje kopię Twojego zdjęcia na wypadek, gdybyś potrzebował jej później.

Jak usunąć filmy

Instagram ma funkcję, która pozwala ukryć lub usunąć posty z filmami, aby nie były widoczne dla innych użytkowników. W ten sposób możesz usunąć treści, które Cię nie interesują, a także zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzenia.

Podobnie możesz archiwizować zdjęcia i filmy, aby ukryć je przed innymi użytkownikami, ale jest to bardziej trwałe. Po 30 dniach zostaną one trwale usunięte z Twojego konta.

Oprócz archiwizowania i ukrywania postów możesz także tymczasowo dezaktywować swoje konto, co ukrywa je przed widokiem publicznym. Jest to przydatne, jeśli na jakiś czas robisz sobie przerwę od Instagrama i chcesz uniknąć oglądania postów, które Ci się nie podobają. Możesz przywrócić konto, wpisując ponownie swoje hasło.

Jak usunąć wiadomości

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą w dziedzinie Instagrama, czy chcesz po prostu wyczyścić swoje konto, warto wiedzieć, jak usunąć wiadomości. Nie tylko pomoże Ci to utrzymać porządek w DM-ach, ale też sprawi, że cała Twoja komunikacja będzie w jednym miejscu.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Instagram i stuknij ikonę wiadomości w prawym górnym rogu ekranu (wygląda jak papierowy samolot). Następnie stuknij rozmowy, których chcesz się pozbyć, a potem stuknij Usuń w prawym dolnym rogu.

Choć proces masowego usuwania wiadomości brzmi skomplikowanie, w rzeczywistości nie jest wcale taki trudny. Zaleca się jednak korzystanie z narzędzia takiego jak AutoClicker dla systemu Android lub iOS, aby zautomatyzować ten proces i nie musieć ręcznie klikać każdej wiadomości w skrzynce odbiorczej. Program poinformuje Cię o tym, czy przypadkiem nie usunąłeś niewłaściwej wiadomości. Powiadomi Cię również, jeśli będziesz miał do usunięcia więcej niż jedną wiadomość.

Oceń artykuł: Fotka jak usunąć konto?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5