Co robić w majówkę?

Jeśli szukasz pomysłów na majówkę, nie szukaj dalej! To święto, które celebruje nadejście wiosny, jest świetnym sposobem, by wyciągnąć dzieci na zewnątrz i dobrze się bawić!

Jednym z najpopularniejszych sposobów świętowania jest taniec wokół majówki. Tradycja ta wywodzi się jeszcze z czasów przedchrześcijańskich i jest praktykowana do dziś.

Taniec majowy

Taniec majowy to świetny sposób, by zaangażować gości w świętowanie majówki. Często jest wykonywany jako część ceremonii lub rytuału, więc musi mieć dramatyczny charakter.

Do tego tańca można wykorzystać różne rodzaje muzyki, ale najczęściej są to jigi i bębny, rytmy hornpipe lub walc. Na ogół tancerze są w dwóch grupach i odliczają po dwa razy, żeby zatańczyć ten taniec.

Na liczenie „over” tancerze podnoszą lekko swoją wstążkę, żeby osoba po przeciwnej stronie mogła się schować pod ich wstążką. Na hasło „pod” opuszczają wstążkę i przekazują ją następnej osobie w grupie.

Jest to jeden z najpopularniejszych tańców podczas obchodów świąt majowych na całym świecie. Jest łatwy do nauczenia i bardzo zabawny! To także wspaniały sposób na świętowanie wszystkich dobrych rzeczy w życiu.

Kosz majowy

Jedną z zabawnych tradycji obchodzenia świąt majowych jest wręczenie przyjacielowi lub sąsiadowi kosza z kwiatami i smakołykami. Jest to stara tradycja sięgająca pogańskich kultur europejskich.

Dziś nie jest tak popularna, ale nadal jest to świetny sposób na pokazanie komuś, że ci zależy. Jest to anonimowy akt dobroci, który może wywołać uśmiech u każdego, kto otrzyma kosz.

Zrób prosty papierowy stożek na kosz i wypełnij go kwiatami lub ścinkami z ogrodu. Dodaj ładny uchwyt ze wstążki do zawieszenia i jesteś gotowy do dostarczenia!

Wprowadzenie zieleni

Majówka to czas świętowania świeżego wiosennego wzrostu, płodności i wspólnoty. To także czas, by wziąć wolne od pracy i cieszyć się pięknem przyrody.

To starożytna tradycja ludzi na całym świecie, którzy cieszą się radością świata przyrody. Wkraczając w letnie miesiące, warto pamiętać, że zieleń naszych krajobrazów nie tylko pięknie wygląda, ale ma też znaczący wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

W całej wiejskiej Anglii kluczowym symbolem Święta Majowego jest świeży wiosenny wzrost. Tradycyjnie mieszkańcy wsi przyozdabiali swój numer Jack-in-the-Green przenośną altanką ze świeżej zieleni.

Zostało to zakazane przez purytanów w 1644 roku, ale zostało przywrócone kilka lat później przez Karola II. Majówka to także dobry moment na świętowanie tańca Morris, starej tradycji, która przetrwała w południowej Anglii.

Kosze kwiatowe

Z majówką wiąże się wiele zabawnych tradycji, od tańca wokół majówki po rozdawanie koszy wypełnionych kwiatami. Jest jednak pewna tradycja, która jest mniej znana, ale naszym zdaniem powinna powrócić.

Dawną tradycją w niektórych krajach europejskich jest zostawianie kosza z wiosennymi kwiatami lub smakołykami na progu drzwi kogoś, kogo się zna. Był to sposób na powiedzenie „lubię cię” bez mówienia o tym drugiej osobie.

Dzisiaj jest to świetny sposób na okazanie miłości i danie znać przyjaciołom i sąsiadom, że myślisz o nich w majowe święto. Możesz też zostawić ten sekretny prezent pod drzwiami współpracowników, nauczycieli lub gdziekolwiek indziej, gdzie uznasz, że będą zadowoleni.

Oprócz kosza kwiatów możesz dodać inne drobne prezenty lub drobiazgi. Na przykład kosz z materiałami plastycznymi, narzędziami ogrodniczymi lub nasionami będzie bardzo trafny! Możesz też wypełnić kosz domowymi smakołykami lub wypiekami.

Oceń artykuł: Co robić w majówkę?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5