Czy 3 maja idzie się do kościoła?

Czy zastanawiasz się, czy 3 maja idzie się do kościoła? Cóż, nie jest to czynność wymagana ani nawet zalecana.

Niedziela jest Świętym Dniem Obowiązkowym i Uroczystym, ale jest wiele innych, na które możesz się zdecydować, jeśli nie jest to już regularna część twojego życia.

1. To dzień święty

Czy 3 maja idzie się do kościoła?

Kościół katolicki definiuje dni święte jako dni, które są wyróżnione w szczególny sposób. Dzieje się tak dlatego, że istnieją wymagania, które muszą być spełnione, a także tradycje, które muszą być przestrzegane w te dni.

Pośród wielu chrześcijańskich dni świętych są Boże Narodzenie i Wielkanoc, które obchodzą narodziny Chrystusa. Inne chrześcijańskie święta to Epifania, Pięćdziesiątnica i Zaśnięcie Najświętszej Maryi Panny.

Oprócz tych dni Kościół katolicki ma jeszcze osiem innych świętych dni (lub grup dni), zwanych świętami lub festiwalami. Należą do nich Pascha, Niekwaszony Chleb, Pierwsze Owoce, Pięćdziesiątnica, Trąby, Tabernakulum, Purim i Dzień Pojednania.

2. To dzień modlitwy

Czy 3 maja chodzi się do kościoła?

Narodowy Dzień Modlitwy to dzień modlitwy za Amerykę, jej przywódców i ludzi na całym świecie.

Jest to narodowe święto, które odbywa się w pierwszy czwartek maja każdego roku. Zaczęło się w 1979 roku, kiedy grupa ewangelicznych chrześcijan utworzyła Narodowy Komitet Modlitwy, aby zachęcić Kongres do wyznaczenia konkretnej daty tego dnia.

W 1988 roku Kongres przegłosował uczynienie tego dnia obserwacją narodową i stał się on świętem prawnym. Od tamtej pory wszyscy prezydenci wydawali proklamacje na ten dzień.

3. To dzień świętowania

Czy 3 maja chodzi się do kościoła?

Tradycyjnie trzeci dzień miesiąca jest dniem świętowania. Upamiętnia on zarówno początek miesiąca, jak i zstąpienie Ducha Świętego na Maryję. Świętuje się też Zesłanie Ducha Świętego, czyli narodziny Kościoła. W zachodnim chrześcijaństwie podczas nabożeństw odprawianych w tym dniu zakłada się czerwone szaty.

Osoby urodzone trzeciego maja mają dziwną potrzebę pójścia do przodu w swoim życiu, ale nie zawsze są pewne, dokąd zmierzają. Ich rzędem planetarnym rządzi Jowisz, planeta ekspansji i wiedzy. To daje im silne poczucie kierunku, który powinni wykorzystać, by kierować swoim życiem. Prawdopodobnie większość czasu spędzą na rozmowach o rzeczach, których w rzeczywistości nie mogą zrobić i dadzą się wciągnąć w marzenia i oczekiwania, które się nie spełnią.

4. To dzień pojednania

Czy 3 maja chodzi się do kościoła?

Sakrament pojednania, zwany też pokutą, jest wspaniałym darem od Boga. Uzdrawia duszę, która została od Niego odcięta przez ciężki grzech (chwilowo) i łączy ją z Nim; jednocześnie daje wzrost łaski uświęcającej duszy.

W przeciwieństwie do sakramentów chrztu i Eucharystii, sakrament pojednania nie jest czymś, do czego możesz pójść, żeby zrobić sobie zdjęcie. Jest to sprawa osoby pokutującej i spowiednika, a żadna z nich nie otrzyma ogłoszenia o dniu, w którym zamierza przez niego przejść. Jest to po prostu dzień, w którym wszystkie kościoły w diecezji będą otwarte na pojednanie w godzinach 15-20.

5. To dzień uwielbienia

Czy 3 maja idzie się do kościoła? Dla wielu chrześcijan jest to dzień świętowania i obserwacji.

Chrześcijańskie nabożeństwo w niedzielę jest aktem posłuszeństwa wobec Bożego nakazu, byśmy oderwali się od naszych napiętych harmonogramów i zajęli się Nim. W tym dniu czcimy dzieło, którego Bóg dokonał na ziemi i wspominamy Go poprzez modlitwę, kazania i pieśni.

Niedzielne uwielbienie nie jest jednak jedynym sposobem, w jaki możemy świętować dzień Boga. Możemy wielbić Boga poprzez nasze słowa, nasze czyny i tylko nasze czyny.

Oceń artykuł: Czy 3 maja idzie się do kościoła?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5