+41 jaki kraj?

Wybierając numer telefonu w Szwajcarii, musisz znać numer kierunkowy kraju. Prefiks połączenia międzynarodowego to 00 (lub '+’ z telefonu komórkowego), po którym następuje kod kraju Szwajcarii 41.

Ten numer kojarzy się z zaangażowaniem, stabilnością i tradycją. Może również reprezentować ideę nowego początku i zmiany.

Kod kraju

Kody krajów to prefiksy wybierania telefonicznego, które umożliwiają międzynarodowe wybieranie bezpośrednie (IDD) i są również znane jako kody międzynarodowego wybierania abonenckiego (ISD). Zostały one zdefiniowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny w standardach E.123 i E.164 i są przypisane do krajów członkowskich ITU-T.

Początkowo kody krajów były przydzielane krajom na podstawie liczby stref geograficznych, w których działały. Stany Zjednoczone i Kanada otrzymały jednocyfrowy kod – 00, podczas gdy inne kraje otrzymały dłuższe kody, takie jak +3 dla strefy europejskiej i +4 dla Wielkiej Brytanii i Francji.

Szwajcaria jest jednym z tych głównych krajów europejskich i dlatego jest oznaczona dwucyfrowym numerem – 0041. Przed wpisaniem lokalnego szwajcarskiego numeru telefonu należy wybrać prefiks połączenia międzynarodowego 00 lub „+” z telefonu komórkowego, a następnie numer kierunkowy 41.

Szwajcaria ma wiele numerów kierunkowych, więc musisz wpisać odpowiedni dla danego miasta. Listę wszystkich numerów kierunkowych dla głównych miast Szwajcarii znajdziesz w poniższej tabeli.

Kod kierunkowy

Jeśli próbujesz dodzwonić się do Szwajcarii, międzynarodowym prefiksem do wybierania numeru jest +41. Po nim następuje kod kraju, a następnie konkretny numer telefonu, z którym próbujesz się połączyć.

Podczas rozmowy telefonicznej powinieneś zawsze używać właściwego kodu kraju, obszaru lub regionu. Pomyłka może być kosztowna.

Aby zadzwonić do Szwajcarii z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, wprowadź najpierw prefiks międzynarodowy +41, a następnie kod kraju i numer telefonu, z którym chcesz się połączyć.

Dzwoniąc ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady, kodem wyjścia dla każdego kraju jest „011”, więc wybierzesz te cyfry przed szwajcarskim kodem dostępu i resztą numeru.

Po wybraniu szwajcarskiego numeru telefonu możesz również użyć kodu kraju +41, aby dowiedzieć się, jakie gniazdka elektryczne są dostępne w twoim hotelu lub firmie. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku telefonicznym!

Numer lokalny

Podczas wykonywania połączenia do Szwajcarii z innego kraju, musisz znać numer lokalny +41 dla jakiego kraju. Numer lokalny zawiera kod IDD twojego kraju oraz szwajcarski numer kierunkowy (41).

Prefiks kierunkowy to pierwsza cyfra przypisana do danego regionu świata. Może to być pojedyncza cyfra lub seria cyfr.

Zwykle pierwsza cyfra krajowego numeru telefonu oznacza większy obszar geograficzny, a druga cyfra – mniejszy obszar geograficzny. Pozostałe cyfry numeru telefonu są zwykle używane do dzwonienia do konkretnej osoby lub firmy w tym regionie.

Oprócz prefiksu kraju, numer telefonu będzie miał również międzynarodowy prefiks wybierania, którym zwykle jest 00 lub „+” w telefonach komórkowych. Dla połączeń ze Stanów Zjednoczonych jest to '011′.

Strefa czasowa

Strefa czasowa to standardowy czas używany do celów prawnych, handlowych i społecznych. Jest to miara możliwości danego regionu w zakresie pomiaru czasu i jego zdolności do koordynacji z globalnym standardem czasu, którym zazwyczaj jest uniwersalny czas koordynowany (UTC). Najlepsze strefy czasowe to te, które w większości stosują czas uniwersalny, ale zachowują pewne różnice regionalne dla celów lokalnych, biznesowych lub rekreacyjnych. Najważniejszą cechą dobrej strefy czasowej jest to, że poprawia ona jakość życia, np. pozwala pracować w domu i podróżować bez obaw o pomylenie stref czasowych.

Chociaż świat jest duży, istnieją tylko 24 standardowe strefy czasowe, z których 14 stosuje czas letni (DST). Najbardziej imponującą z nich jest prawdopodobnie amerykańska strefa czasowa Pacific, która znajduje się na zachodnim wybrzeżu kraju i jest logicznym wyborem dla większości mieszkańców USA. Najnowszą strefą jest japońska strefa czasowa znana jako Strefa Czasu Honshu, która obejmuje większość wyspy Honshu i kilka sąsiednich wysp, takich jak Niigata.

Poprzedni artykuł

Jaki to smak umami?

Oceń artykuł: +41 jaki kraj?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5