Jaka suszarka do włosów?

Suszarka do włosów jest niezbędnym akcesorium dla każdego, kto chce wysuszyć swoje włosy w jak najbardziej efektywny sposób. Jest to również narzędzie niezwykle wszechstronne, o różnych cechach i funkcjach, które można wykorzystać do układania włosów, dodawania im objętości, a nawet definiowania loków.

Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią suszarkę do swojego rodzaju włosów, aby uzyskać gładkie rezultaty i ujednolicić wzór loków. Przedstawiamy dziewięć kluczowych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie nowej suszarki do włosów, abyś mogła wybrać produkt, który najlepiej sprawdzi się dla Ciebie i Twoich włosów!

Moc

Moc suszarki do włosów pochodzi z małego silnika elektrycznego, który obraca się, obracając wentylator i kierując strumień powietrza w dół bębna nad i przez element grzewczy. Wytwarza to ciepło, które ogrzewa powietrze, które jest następnie wydmuchiwane z końca bębna.

Ten wysoki pobór mocy oznacza, że suszarka do włosów może szybko zużyć znaczną ilość energii elektrycznej, co czyni ją pożeraczem energii. Należy jednak pamiętać, że suszarka do włosów jest zazwyczaj używana tylko przez krótki czas, zazwyczaj przez mniej niż 20 minut dziennie.

Więc, mimo że suszarka do włosów zużywa dużą ilość energii, jej miesięczne zużycie energii jest mniejsze niż innych popularnych urządzeń, takich jak lodówki, podgrzewacze wody i zmywarki. Departament Energii podaje zakres typowych mocy dla urządzeń domowych.

Ciepło

Suszarki do włosów wytwarzają ciepło w taki sam sposób, jak toster: przepuszczając prąd elektryczny przez przewód. Prąd wprawia w ruch wentylator elektryczny, który nawiewa powietrze na element grzejny.

Tym elementem jest drut miedziany lub nichromowy, który działa jak opornik zamieniający prąd na ciepło. Drut nichromowy jest stopem niklu i chromu, co oznacza, że jest bezpieczny przed utlenianiem w wysokich temperaturach.

W przeszłości wszystkie suszarki do włosów zawierały druty miedziane, ale zostały one zastąpione przez nichrom. Nichrom jest lepszym materiałem, ponieważ dobrze przewodzi prąd i nie rdzewieje w wysokich temperaturach.

Większość suszarek do włosów jest wyposażona w różne zabezpieczenia, takie jak przednie kratki, osłony ochronne, izolacja, bezpiecznik termiczny i pasek bimetaliczny. Niektóre modele mają nawet wyłącznik, który zatrzymuje pracę urządzenia w przypadku zaplątania się przewodu lub kontaktu z wodą.

Temperatura

Suszarki do włosów mogą się bardzo nagrzewać podczas pracy. Dzieje się tak dlatego, że mają grzałkę, która wytwarza dużo energii cieplnej.

Temperatura powietrza wydobywającego się z suszarki określi, jak długo potrwa suszenie Twoich włosów. Styliści zalecają, by zacząć od niższego ustawienia i zwiększać je w miarę potrzeby, by uniknąć spalenia włosów.

Jeśli suszarka jest zbyt gorąca, może poparzyć skórę głowy i skórę. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić temperaturę przed włączeniem suszarki.

Wyłącznik bezpieczeństwa zapobiega pracy silnika, gdy jest on zbyt gorący. W niektórych suszarkach do włosów wyłącznikiem jest pasek bimetaliczny, a w innych bezpiecznik termiczny.

Jak wszystkie urządzenia elektryczne, suszarki do włosów powinny być trzymane z dala od wody. Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wymaga, aby na ich przewodach znajdowały się etykiety ostrzegawcze z napisem „NIE UŻYWAĆ WODY.”

Bezpieczeństwo

W większości suszarek do włosów jest kilka zabezpieczeń. Jednym z nich jest bimetaliczny pasek, który wyłącza suszarkę po osiągnięciu określonej temperatury, zapobiega przegrzaniu i zmniejsza ryzyko pożaru.

Większość suszarek do włosów jest również wyposażona w bezpiecznik termiczny, który odcina obwód, gdy temperatura i prąd przekroczą określony próg. Pomaga to zapobiec zapaleniu się urządzenia i zapobiega przegrzaniu suszarki do włosów, co mogłoby spowodować poparzenie skóry głowy.

Innym zabezpieczeniem jest przerywacz obwodu uziemienia. Zapobiega on zwarciu i porażeniu prądem w przypadku kontaktu suszarki z wodą.

Większość suszarek do włosów jest oznaczona ostrzeżeniem, że nie należy ich używać w wodzie. Oznaczenia te są wymagane przez Underwriters Laboratories i Consumer Product Safety Commission.

Oceń artykuł: Jaka suszarka do włosów?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5