Jak zablokować niechciane wiadomości e-mail?

Jeśli otrzymujesz niechciane wiadomości, które Cię denerwują lub wydają się złośliwe, zablokuj je. Dzięki temu nie będą do ciebie docierać, a twoja skrzynka pocztowa będzie czysta od śmieci.

Proces blokowania wiadomości jest dość łatwy do wykonania we wszystkich głównych usługach poczty elektronicznej. Jedynym minusem jest to, że niektórzy spamerzy mogą nadal używać wielu adresów do wysyłania spamu.

Gmail

Email to potężne narzędzie, ale jest też używane do wielu niepożądanych celów. Jednym z nich jest otrzymywanie wiadomości od spamerów, które mogą zawierać złośliwe zagrożenia mogące uszkodzić Twoje urządzenie i dane.

Na szczęście możesz zablokować niechciane wiadomości w kilku prostych krokach. Pomoże Ci to zachować porządek i oczyścić się z ciągłego strumienia spamu w skrzynce odbiorczej.

W Gmailu możesz zablokować nadawców, klikając przycisk oznaczony trzema pionowymi kropkami (poziome kropki w systemie iOS).

Proces ten jest taki sam na wszystkich platformach, w tym na smartfonach.

Po zablokowaniu nadawcy jego przyszłe wiadomości będą automatycznie oznaczane jako spam. Dzięki temu oszczędzasz czas na ręcznym usuwaniu każdej wiadomości po kolei, co może wymagać wiele wysiłku i czasu.

Microsoft Outlook

Microsoft Outlook to aplikacja do obsługi poczty elektronicznej, która może być także używana do śledzenia danych osobowych, takich jak kontakty, terminy w kalendarzu, zadania i notatki. Można go także używać do synchronizacji z programami Microsoft Exchange i SharePoint.

Jeśli dostajesz dużo niechcianych wiadomości, możesz je łatwo zablokować w programie Microsoft Outlook. Możesz to zrobić, dodając nadawcę do listy blokowanych wiadomości lub stosując filtry, które automatycznie filtrują wiadomości śmieci i spam.

Możesz też dodać domenę nadawcy do listy blokowanych wiadomości, aby zapobiec wysyłaniu przyszłych wiadomości do folderu Wiadomości-śmieci. W tym celu przejdź na kartę Blokowani nadawcy i kliknij przycisk Dodaj.

Możesz także blokować wiadomości z poszczególnych krajów i regionów, wybierając odpowiednie kody krajów lub regionów na liście Blokowane domeny najwyższego poziomu. Na przykład wybranie kodów CN (Chiny) i IN (Indie) zapobiegnie wysyłaniu przyszłych wiadomości do folderu Poczta śmieciowa.

Apple Mail

Wielu z nas otrzymuje niechciane wiadomości od osób i organizacji, od których nie chcemy ich otrzymywać. Jeśli masz dość otrzymywania niechcianych wiadomości, możesz łatwo zablokować takich nadawców, korzystając z programu Apple Mail.

W programie Mac Mail możesz zablokować nadawcę, dodając jego nazwę do listy zablokowanych kontaktów w preferencjach programu Mail. Można też dodać wielu nadawców i utworzyć regułę, która będzie ich blokować według określonych kryteriów, takich jak temat wiadomości.

Alternatywnie można wybrać odrzucanie wiadomości i przenoszenie ich do skrzynki Kosz w preferencjach programu Mail. Wtedy następnym razem, gdy zostaną do Ciebie wysłane, nie pojawią się w Skrzynce odbiorczej ani w innych miejscach na Twoim urządzeniu.

Jednak jeśli zmienisz zdanie, będziesz musiał powtarzać te czynności. Na szczęście proces ten jest dość prosty i nie wymaga wiele wysiłku z Twojej strony. Wymaga tylko kilku kliknięć i nie zajmuje zbyt wiele czasu, więc jest to doskonała opcja dla tych, którzy nie chcą mieć do czynienia ze spamem lub niechcianymi wiadomościami na swoim iPhonie.

Poczta na Androidzie

Telefony z systemem Android są wygodnym sposobem na utrzymywanie łączności, ale są też magnesem dla spamu i niechcianych wiadomości. Na szczęście łatwo jest odzyskać kontrolę nad swoją pocztą, blokując nadawców, których nie chcesz widzieć.

Możesz też zrezygnować z subskrypcji masowych wiadomości, których nie chcesz otrzymywać. Jest to o wiele lepsza opcja niż oznaczanie wiadomości jako spamu, ponieważ w ten sposób przestaje ona być wysyłana do Ciebie, a nie tylko blokowana po wysłaniu.

Wybierając aplikację do obsługi poczty, szukaj takiej, która oferuje czysty i przejrzysty układ, obsługę wielu kont oraz integrację z kalendarzami i zadaniami. Powinna też oferować wiele funkcji pomagających organizować i filtrować pocztę, w tym automatyczne segregowanie i oznaczanie, filtry antyspamowe, przypomnienia, dostosowywanie i wiele innych.

Poprzedni artykuł

Co oznacza skrót lmao?

Następny artykuł

Jaki to smak umami?

Oceń artykuł: Jak zablokować niechciane wiadomości e-mail?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5