32 kierunkowy jaki kraj?

Mogłeś otrzymać połączenie z numeru zaczynającego się od 32 (lub 0032, lub 01132, lub +32) i nie wiesz, z jakiego kraju pochodzi.

Numer kierunkowy Belgii to 32 i jest on poprzedzony zerem lub znakiem „+”, gdy dzwonisz z telefonu komórkowego. Numer składa się z kodu międzynarodowego, trzycyfrowego numeru kierunkowego i siedmiocyfrowego numeru abonenta.

Jaki jest numer kierunkowy Belgii?

Numer kierunkowy Belgii to 0032. Używa się go do dzwonienia na belgijskie numery telefonów z zagranicy.

Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego lub innego rodzaju telefonu, wybierasz prefiks międzynarodowy (+32), numer kierunkowy Belgii (0032), a następnie numer kierunkowy obszaru, do którego dzwonisz. Następnie dodajesz numer osoby, do której dzwonisz.

Połączenia do Belgii ze Stanów Zjednoczonych i Kanady są zazwyczaj droższe niż połączenia z innych krajów. Na szczęście istnieje kilka sposobów na wykonywanie połączeń międzynarodowych po niskich stawkach.

Jednym z najprostszych sposobów jest użycie międzynarodowej karty telefonicznej. Karty te zazwyczaj pobierają niskie stawki za połączenia z belgijskimi telefonami stacjonarnymi i komórkowymi. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem karty sprawdzić u operatora, jakie są stawki za połączenia międzynarodowe.

Jaki jest numer kierunkowy do Francji?

Jeśli chcesz zadzwonić na numer francuski za granicą, ważne jest, abyś wiedział, jaki jest numer kierunkowy do Francji. Kod kraju dla Francji to +33 i jest poprzedzony numerem 00 (dla połączeń ze Stanów Zjednoczonych i Kanady) lub 011 (dla połączeń międzynarodowych).

Francuski system numerów telefonicznych składa się z jedenastu numerów podzielonych na trzy grupy po sześć cyfr: jeden, dwa i dziewięć. Numery kierunkowe Paryża i otaczających go departamentów (Ile de France) są jednocyfrowe, a numery kierunkowe innych departamentów metropolitalnych mają numery od 20 do 99.

Dodatkowo wszystkie terytoria zamorskie (departements d’outre mer) mają swoje własne kody krajowe, które różnią się od kodów miejskich i regionalnych Francji metropolitalnej. Francuski plan numeracji przyjęty w 1985 roku ma prefiks 16, po którym następuje kod kraju i ośmiocyfrowy numer abonenta. Prefiksy wyboru operatora stosowane we wcześniejszych planach numeracji zostały wyeliminowane.

Jaki jest numer kierunkowy dla Niemiec?

Każdy kraj na świecie ma swój własny numer kierunkowy, który należy wybrać przed numerem lokalnym, z którym chcesz się połączyć. Bez tych kodów numery telefonów byłyby znacznie dłuższe i trudne do zapamiętania.

W Niemczech kod kraju to +49. Kod ten jest przydzielany przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny i służy do wykonywania połączeń z jednego kraju do drugiego.

Podczas wykonywania połączenia międzynarodowego zwykle trzeba wybrać prefiks, aby poinformować rozmówcę, że wykonujesz połączenie z numerem zagranicznym. Prefiks ten różni się w zależności od kraju, ale w telefonach komórkowych często jest poprzedzony znakiem „+”.

Po dodaniu prefiksu międzynarodowego możesz dodać kod kraju, do którego dzwonisz, oraz numer lokalny swojego kontaktu w Niemczech. Gdy to zrobisz, możesz zacząć dzwonić.

Jaki jest numer kierunkowy do Włoch?

Położone w południowej Europie Włochy są dużym krajem z wieloma słynnymi zabytkami i atrakcjami. Jego stolicą jest Rzym.

Graniczy również z Francją, Szwajcarią i Austrią. Jest domem dla wielu pięknych miast, takich jak Mediolan, Neapol i Turyn.

Dzwoniąc do Włoch spoza kraju, wybierz najpierw 00. Następnie wybierz numer kierunkowy kraju (39), numer kierunkowy strefy i numer telefonu.

Możesz również wysyłać SMS-y na włoskie numery z zagranicy. Jest to bardzo przydatny sposób utrzymywania kontaktu z bliskimi w kraju, a przy okazji można zaoszczędzić na opłatach za połączenia.

Stacjonarne numery telefonów we Włoszech składają się z pojedynczego numeru kierunkowego kraju, 2-5 cyfrowego numeru kierunkowego i 10-40 cyfrowego numeru kierunkowego linii. Użycie niewłaściwego numeru kraju, strefy lub linii może być kosztowne, dlatego warto upewnić się, że posiadasz prawidłowe informacje.

Oceń artykuł: 32 kierunkowy jaki kraj?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5